پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۸۱۲۸
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
زنان خلبان شرکت «ترکیش ایرلاینز» با وجود سختی‌ها، عاشق هوانوردی هستند و به خاطر آن شغل‌های سابق خود را رها کرده‌اند.

شعارسال: خبرگزاری آناتولی در گزارشی به وضعیت خانم های خلبان در ترکیه پرداخته و نوشته است:درحالی‌که علاقه بانوان به صنعت هوانوردی در جهان، از جمله ترکیه روز به روز افزایش می‌یابد، زنان علاقه زیادی به خلبانی و همچنین خدمه کابین نشان می‌دهند.

۳۲۹ خلبان خانم در هواپیمایی ترکیه

آمار خلبانان زن شاغل در خطوط هوایی ترکیه مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی روز به روز در حال افزایش است. بر این اساس در این شرکت در مجموع ۳۲۹ خلبان زن حضور دارند.

بلگین آیحان، یکی از این خلبانان زن که به خاطر خلبانی، کار خود در موسیقی‌ را رها کرده، به خبرنگار آناتولی داستان شروع خود به خلبانی را بازگو کرد.

اگرچه آیحان از رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات دانشگاه فنی استانبول فارغ التحصیل شد، اما ابتدا تصمیم گرفته است موسیقیدان شود.

وی که در ارکسترهای مختلف فلوت می‌نواخت، اعلامیه خطوط هوایی ترکیه را مبنی بر “آموزش برای نامزد دوم خلبانی” در شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۴ دیده است.

آیهان پس از گذراندن دوره آموزش خلبانی در سال ۲۰۱۷ شروع به کار کرده و در پروازهای پهن پیکر و طولانی مدت خدمت می‌کند.

پینار چتین، خلبان ۳۵ ساله خطوط هوایی ترکیه نیز درحالی که در رشته مدیریت ارتباطات بازاریابی فوق‌لیسانس می‌خواند، اعلامیه خلبانی را دیده و مراجعه کرده است.

۳۲۹ خلبان خانم در هواپیمایی ترکیه

چتین که در نتیجه امتحانات موفق به کسب حق تحصیل شده بود، پس از طی مراحل سخت این بار در کابین خلبان شروع به کار کرده است.

وی گفت که از سنین پایین به هوانوردی علاقه‌مند بود، زیرا پدرش کاردان فنی فرودگاه بود.

۳۲۹ خلبان خانم در هواپیمایی ترکیه

۳۲۹ خلبان خانم در هواپیمایی ترکیه

سایت تحلیلی خبری شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت عصرترکیه، تاریخ انتشار: 6اردیبهشت1402، کدخبر: -، asrturkiye.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین