پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۸۵۱
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹
مصطفی دارائی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در گفتگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران وضعیت کسب وکار این صنف در شش ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ را اینگونه تشریح کرد: خدا را شکر امسال وضعیت کسب وکارصنف ما خوب بوده و تولید محصولات کشاورزی بیشتر شده است.وی افزود: در شش ماه اول سال تولید محصولات کشاورزی ۱/۵ برابر شده است. میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به راحتی نیاز کل استان تهران و استان البرز را تامین می‌کند.

شعار سال: رئیس اتحادیه بارفروشان تهران عنوان کرد: در شش ماه اول سال تولید محصولات کشاورزی ۱/۵ برابر شده است. میدان مرکزی میوه و تره بار تهران به راحتی نیاز کل استان تهران و استان البرز را تامین می‌کند.

رشد ۱/۵برابری تولید محصولات کشاورزی در ۶ ماه اول سال
مصطفی دارائی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در گفتگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران وضعیت کسب وکار این صنف در شش ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ را اینگونه تشریح کرد: خدا را شکر امسال وضعیت کسب وکارصنف ما خوب بوده و تولید محصولات کشاورزی بیشتر شده است. در میدان میوه و تره بار تهران بیشتر از ۶۶ نوع میوه و صیفی جات عرضه می‌شود.

وی افزود: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تولید محصولات کشاورزی ۵/۱ برابر بیشتر بوده و ما هم در زمینه توزیع هم مشکلی نداشتیم. البته قیمت‌ها نسبت به سال قبل کمی بیشتر شده، ولی چون عرضه افزایش داشته می‌توان گفت با توجه به تورم حاکم بر جامعه قیمت میوه و تره بار متعادل بوده است.

دارائی نژاد با بیان اینکه ما حلقه رابط بین کشاورزان و مصرف کننده‌های محصولات کشاورزی هستیم و کشاورزان کل کشور با ما در ارتباط هستند ادامه داد: در تهران ۲۷۰ میدان میوه وتره بار وجود دارد که در روز ۶ هزار تن محصول نیاز دارند. این میادین و هزاران مغازه در سطح تهران کالا‌های مورد نیاز خود را از میدان مرکزی تره بار تهران تامین می‌کنند. همچنین میوه و تره‎بار همه شهر‌های استان تهران و استان البرز را ما تامین می‌کنیم.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خصوص تامین محصولات مورد نیاز استان تهران گفت: در کل سال مشکلی برای تامین محصولات کشاورزی نداریم؛ چون بیشتر از دوسوم تولیدات کشاورزی کل کشور به تهران منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: میدان تره‎بار ۱۵ خرداد در روز‌های عادی حدود ۲۰ هزار تن و در اسفند ماه تا ۴۰ هزار تن روزانه ظرفیت دارد. شهر‌های بزرگ کشور در روز نهایت بتواند ۲۰ کانتیر ظرفیت داشته باشند، ولی تهران ۵۰۰ کانتینر در روز ظرفیت دارد. به همین دلیل بیشتر محصولات به تهران انتقال پیدا می‌کند و از تهران به شهر‌های دیگر ایران منتقل می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران به موضوع مالیات هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه مالیات این صنف بسیار سنگین است و اداره دارایی اصلا این مورد را در نظر نمی‌گیرد که ما حق العمل کار هستیم و ۹۰ درصد پول میوه و تره بار برای کشاورزهاست و ما فقط ۵ درصد مزد واسطه بودن را دریافت می‌کنیم و ۵ درصد دیگر هزینه‌های جاری است.

دارائی نژاد تصریح کرد: اداره مالیات بر اساس گردش مالی حساب‌های بانکی مالیات را تعیین می‌کند و این بسیار ناعادلانه است. امسال مالیات‌های این صنف ۲تا ۳ برابر شده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در خاتمه گفت: خوشبختانه ارتباطات اتحادیه صنف ما با اتاق اصناف و دیگر ارگان‌های دولتی بسیار خوب است و می‌توانیم با تعامل مشکلات صنف حل وفصل نماییم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت اتاق اصناف تهران، تاریخ انتشار:۲۶ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر: ۷۸۷، otaghasnaftehran.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین