پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۹۰۵
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۴
کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور امریکا تحریم‌هایی را علیه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق ایران و وزارت اطلاعات اعمال کرد. بایدن در بیانیه‌ای اضافه کرد این تحریم‌ها براساس قانون لوینسون به دلیل آنچه که او "بازداشت‌های غیرقانونی" توصیف کرد انجام شد. این اقدام با واکنش دفتر احمدی نژاد مواجه شد. در بیانیه‌ای که این دفتر صادر کرده این امر محصول توافقات پشت صحنه برخی از سیاست بازان در ایالات متحده و ایران اعلام شده است.

شعار سال:  کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهور امریکا تحریم‌هایی را علیه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسبق ایران و وزارت اطلاعات اعمال کرد. بایدن در بیانیه‌ای اضافه کرد این تحریم‌ها براساس قانون لوینسون به دلیل آنچه که او "بازداشت‌های غیرقانونی" توصیف کرد انجام شد.

این اقدام با واکنش دفتر احمدی نژاد مواجه شد. در بیانیه‌ای که این دفتر صادر کرده این امر محصول توافقات پشت صحنه برخی از سیاست بازان در ایالات متحده و ایران اعلام شده است.

تحریم احمدی نژاد محصول توافقات پشت صحنه برخی از سیاست بازان در آمریکا و ایران است!
به گزارش دولت بهار، متن بیانیه بدین شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

بیانیه اخیر جناب آقای جو بایدن رئیس جمهور محترم آمریکا و اقدام غیراخلاقی و غیرمنصفانه ایشان در انتساب یک اتهام ضد انسانی به جناب آقای دکتر احمدی نژاد که افتخار دارد عمر خود را وقف گسترش اندیشه‌های بشر دوستانه کرده است، مایه تعجب مردم ایران، آمریکا و جهان گردید.

هرچند ادعای سخیف ایشان به دلیل مغایرت آشکار با ارزش‌های پذیرفته شده انسانی و موازین حقوقی بین المللی و نداشتن وجاهت نزد افکار عمومی جهانی و به ویژه در پیشگاه ملت بزرگ ایران، ارزش پاسخگویی ندارد، لکن به دلیل مطرح بودن جان یک شهروند محترم آمریکایی و لزوم پیگیری واقعی و جدی و غیر نمایشی سرنوشت او، لازم است بر موضع قاطع جناب آقای دکتر احمدی نژاد در محکومیت هر نوع تعرض به جان، مال و حیثیت آحاد انسان‌ها و نقض سطوح مختلف حقوق فردی و جمعی آن‌ها یک بار دیگر تاکید گردد.

اقدام جناب آقای جو بایدن یک ظلم فاحش است و از آن جهت که از سوی رئیس جمهور کشور بزرگ آمریکا صورت گرفته، مایه اعجاب مضاعف است. این اقدام، آشکارا دون شان ملت بزرگ آمریکا و مخالف مصالح بشری و مغایر منافع دو ملت شریف ایران و آمریکاست.

از نحوه این اتهام زنی غیرمسئولانه، به روشنی می‌توان دریافت که این امر محصول توافقات پشت صحنه برخی از سیاست بازان در ایالات متحده و ایران است که با هدف تعمیق شکاف و قرار دادن مانع بر سر راه نزدیکی بیشتر و همکاری‌های گسترده‌تر بین دو ملت و دو دولت انجام شده است.

جناب آقای دکتر احمدی نژاد، همانطور که بار‌ها در سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های داخلی و خارجی خود آشکارا تاکید کرده است، خواهان رفع موانع و برقراری روابط کامل و بدون قید و شرط بین دو دولت آمریکا و ایران و توسعه همکاری‌های دو جانبه و بین المللی دو کشور و تعمیق دوستی و ارتباط بین دو ملت و گسترش هرچه بیشتر مناسبات اقتصادی، علمی و فرهنگی فیمابین است و صد البته اقداماتی نظیر آنچه آقای جو بایدن بر خلاف مصالح بشری، ملی و جهانی انجام داده، ایشان را از ادامه مسیر انسانی- الهی باز نخواهد داشت.

آقای دکتر احمدی نژاد با مشاهده اصرار بدخواهان دو ملت که برای رسیدن به اهداف پلید خود، به تنزل جایگاه ریاست جمهوری آمریکا و هزینه کردن این سرمایه بزرگ ملی آمریکا تن داده اند، از این پس بر تلاش‌های خود در راستای استیفای حقوق ملت ها، استقرار صلح و آزادی و عدالت در جهان و برقراری رابطه کامل و آزاد بین دو ملت بزرگ ایران و آمریکا بیش از پیش خواهد افزود.

آینده نشان خواهد داد که پیروزی متعلق به مردم و عشق، صلح، آزادی و عدالت است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت حکایت گیلان، تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر: ۱۶۳۸۰، hekayatgilan.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین