پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۶۲۹
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۲
در راستای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخلی و استعداد‌های بومی برای تقویت خودباوری ملی؛ بانک ملی ایران با حمایت‌های همه جانبه و ارائه خدمات و ابزار‌های گسترده مالی توانست برای ایجاد و نوسازی خط تولید جدید و افزایش ظرفیت کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، کشور را در تولید کاغذ مورد نیاز کتب درسی بی نیاز و خودکفا نماید.

شعار سال: در راستای منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخلی و استعداد‌های بومی برای تقویت خودباوری ملی؛ بانک ملی ایران با حمایت‌های همه جانبه و ارائه خدمات و ابزار‌های گسترده مالی توانست برای ایجاد و نوسازی خط تولید جدید و افزایش ظرفیت کاغذ در شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، کشور را در تولید کاغذ مورد نیاز کتب درسی بی نیاز و خودکفا نماید.

گام بلند بانک ملی ایران در مسیر حمایت از خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی کشور

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در این مراسم که محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر نجار زاده مدیر عامل بانک ملی ایران، سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران، امید نیک‌نژاد مدیرعامل شرکت صنایع چوب وکاغذ مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین علی لطیفی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش و میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین ضمن تشکر از دکتر نجارزاده مدیرعامل بانک ملی ایران در راستای دستورات و تاکیدات ویژه وی بر حمایت و احیای شرکت چوب و کاغذ مازندران و خودکفایی کاغذ کتب درسی کشور، نقش آفرینی بانک ملی ایران در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی را به منظور حمایت از رویداد‌های فرهنگی و هنری کشور مهم و با اهمیت دانست.

دکتر نجارزاده مدیر عامل بانک ملی ایران در این آیین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نگاه به داخلی سازی و استفاده از ظرفیت‌های علمی کشور برای تقویت خودباوری ملی گفت: متاسفانه در سنوات گذشته توجه لازم و کافی به این موضوع مهم نشده بود، اما بانک ملی ایران در دوره جدید مدیریتی این موضوع را از اولویت‌ها و سیاست‌های اصلی خود می‌داند.

وی با بیان این که خوشبختانه اخیرا با حمایت‌ها و توجه ویژه رئیس محترم جمهور و پیگیری‌های وزرای دولت سیزدهم شرکت صنایع چوب کاغذ مازندران ظرف مدت کوتاهی راه اندازی شد، اظهارداشت: در ابتدا این کارخانه با مشکلات عمده‌ای در زمینه کارگری، توقف خطوط تولید، تامین مواد اولیه و ... مواجه بود، اما اکنون وارد مدار تولید شد.

گام بلند بانک ملی ایران در مسیر حمایت از خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی کشور

دکتر نجار زاده با اشاره به این که هم اکنون تولید این شرکت از ۴ هزار و ۵۰۰ تن در سال ۹۹ به تولید ۵۵ هزار تن خواهد رسید، گفت: این موفقیت‌ها میسر نبود مگر با تاکید رییس جمهور و حمایت‌هایی که از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس بانک مرکزی، نمایندگان استان و هماهنگی‌های استاندار و سایر مدیران و معاونان اجرایی شد.

گام بلند بانک ملی ایران در مسیر حمایت از خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی کشور

مدیرعامل بانک ملی ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانک ملی ایران بانک دولت است و نگاه ویژه‌ای به حمایت از تولید و اشتغال دارد و فارغ از نگاه سود و زیان، تمام توان خود را بسیج کرده تا به منظور افزایش ظرفیت تولید و زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی در این شرکت گام‌های موثری بردارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به الزامات قانونی در خصوص خروج از بنگاه داری بانک ها، سیاست قطعی ما در بانک ملی ایران خروج از بنگاه داری است و در این خصوص اقداماتی در راستای ارزش‌گذاری بنگاه‌هایی که عمدتا به خاطر بدهی و تعهدات به بانک منتقل شدند اجرایی شود.

گام بلند بانک ملی ایران در مسیر حمایت از خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی کشور


وی تاکید کرد: در خصوص بنگاه‌هایی که ابزاری هستند و وظایف حاکمیتی دارند به آن توجه ویژه داریم و قطعا برنامه بانک احیا این بنگاه‌ها و سوق دادن آن‌ها در مسیر کمک به افزایش و تقویت ظرفیت‌های کشوراست.

دکتر نجار زاده گفت: از سال گذشته فرآیند واگذاری عمومی و عرضه اولیه سهام شرکت چوب و کاغذ را آغاز کردیم تا مردم و کارکنان این مجموعه سهامدار شرکت شوند.

گام بلند بانک ملی ایران در مسیر حمایت از خودکفایی تولید کاغذ کتب درسی کشور

مدیر عامل بانک ملی ایران در خاتمه یادآور شد: حمایت و تامین مالی این شرکت توسط بانک ملی ایران در راستای نوسازی و بازسازی خط تولید، افزایش ظرفیت‌های تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید صورت گرفته است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پورتال خبری بانک ملی ایران، تاریخ انتشار:۱۰ آذر ۱۴۰۲، کدخبر: ۲۰۷۴۷، www.bmi.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین