پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۳۹۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ، بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور اعلام وصول شد. محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز، نامه دولت در تقدیم بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس را قرائت کرد. در نامه رئیسی به قالیباف آمده است که از مهم‌ترین ویژگی‌های این لایحه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ۱. پیش بینی اعتبارات دستگاه‌ها منطبق با سیاست‌های کلی برنامه هفتم پیشرفت ۲. لحاظ نمودن شعار محوری سال ابلاغی مقام معظم رهبری (جهش تولید با مشارکت مردم) ۳. کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی برای حمایت از رشد تولید و اتکا به سایر منابع ۴. ساماندهی ردیف‌های متفرقه و امکان انتقال آن‌ها به ردیف‌های ذیل دستگاه‌های اصلی ۵. ارائه سنجه‌های ارزیابی برنامه‌های قوای مقننه و قضائیه و دستگاه‌های اصلی .

شعارسال: سید محسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی روز (یکشنبه، ۱۹ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی، نامه دولت در تقدیم بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ به مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

احتراماً بازگشت به نامه مورخ ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ و به استناد به قانون اصلاح مواد ۱۸۰ و ۱۸۲ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور که بنا بر پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ هیأت وزیران به تصویب رسیده است، برای طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌گردد.

همچنین در این نامه آمده است از مهم‌ترین ویژگی‌های این لایحه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. پیش بینی اعتبارات دستگاه‌ها منطبق با سیاست‌های کلی برنامه هفتم پیشرفت

۲. لحاظ نمودن شعار محوری سال ابلاغی مقام معظم رهبری (جهش تولید با مشارکت مردم)

۳. کاهش نرخ مالیات واحد‌های تولیدی برای حمایت از رشد تولید و اتکا به سایر منابع

۴. ساماندهی ردیف‌های متفرقه و امکان انتقال آن‌ها به ردیف‌های ذیل دستگاه‌های اصلی

۵. ارائه سنجه‌های ارزیابی برنامه‌های قوای مقننه و قضائیه و دستگاه‌های اصلی

دوام توفیقات جنابعالی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

سید ابراهیم رئیسی
 

اعلام وصول بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ در قالب نامه رئیسی به قالیباف

بر اساس اصلاحات انجام شده در ماده ۱۸۲ آئین‌نامه داخلی، بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی تغییر کرده است و ابتدا بخش اول لایحه بودجه شامل ماده واحده مشتمل بر احکام مورد نیاز برای اجرای بودجه کل کشور، سقف منابع بودجه عمومی دولت به تفکیک درآمد‌ها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و اجزای اصلی آن‌ها، تراز‌های عملیاتی، سرمایه‌ای و مالی بودجه عمومی دولت و فروض برآورد منابع و مصارف بودجه در مجلس بررسی می‌شود که این بخش در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و برای اجرا ابلاغ شد.

بخش دوم لایحه بودجه نیز مربوط به جداول تفصیلی مشتمل بر ارقام بودجه است.

دانلود بخش دوم لایحه بودجه


شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 19فروردین1403، کدخبر: 6072174، www.mehrnews.com/ سایر منابع .

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین