پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۶۰۵
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴
صبح روز یکشنبه نهم اردیبهشت ۱۴۰۳، همزمان با روز شورا‌ها دویست و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران و تعدادی از معاونین وی آغاز شد. نحوه پاسخگویی شهردار و برخی مدافعان او در صحن باعث شد که وقتی زاکانی قصد پاسخگویی داشت، ناصر امانی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان، سوده نجفی، جعفر شربیانی و علی‌اصغر قائمی صحن شورا را ترک کنند. یاشار سلطانی، روزنامه نگار گزارشی منتشر کرد که زاکانی بعنوان شهردار تهران برای خرید اتوبوس، تاکسی و ون برقی با یک شرکت ساختمانی در چین قرارداد بسته این شرکت چینی پیمانکار جاده سازی دولت اوکراین و ارتش غنا است. این قرارداد ۲ میلیارد یورویی که به گفته اعضا شورای شهر با ترک تشریفات و بدون برگزاری مناقصه بوده، اشکالات و ایرادات فراوانی دارد. متن قرارداد برای نخستین بار در سایت یاشار سلطانی منتشر شده است؛ در حالی است که شهرداری و طرف چینی آن را به شرط حفظ محرمانگی منعقد کرده‌اند.

شعارسال: همزمان با روز شوراها، جلسه شورای شهر تهران با حاشیه‌هایی همراه بود.

صبح امروز همزمان با روز شورا‌ها دویست و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران و تعدادی از معاونین وی آغاز شد.

ترک صحن شورا هنگام سخنرانی زاکانی درباره قراردادهای شهرداری تهران با چین

در ادامه این جلسه محسن هرمزی گزارشی از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک را ارائه کرد.

پس از ارائه این گزارش توسط معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، برخی اعضای شورای شهر بدون توجه به گزارش ارائه شده، به قرارداد واردات از چین انتقاداتی وارد کردند و در مقابل برخی دیگر از اعضا این انتقادات را غیرفنی اعلام کردند و خواستند تا به امید مردم بدون فکت هجمه وارد نشود.

در ادامه مهدی چمران ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص وحدت بین دستگاه‌ها و ایجاد امید آفرینی برای مردم، از اعضای شورای شهر خواستند که تنها درباره گزارشی که معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری ارائه کردند، صحبت کنند، اما زمانی که شهردار تهران برای ارائه پاسخگویی به پشت تریبون رفت، تعدادی از اعضای شورای شهر که سوالات و ابهاماتی در این خصوص داشتند؛ از جمله جعفر تشکری هاشمی، ناصرامانی، علی اصغر قائمی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان و خانم سوده نجفی که از مخالفان سیاسی شهردار تهران به شمار می‌روند برای از حدنصاب افتادن جلسه شورای شهر، جلسه را ترک کردند.

علیرضا زاکانی خطاب به کسانی که انتقاداتی وارد کرده بودند، گفت اگر انتقادات شما فنی است بمانید تا پاسخ را بشنوید، شما نه جلسات هم اندیشی تشریف میاورید نه می‌نشینید پاسخ‌ها را بشنوید.

اختلافات سیاسی برخی اعضا با شهردار تهران بعد از انتخابات اخیر مجلس بالا گرفته است.

همزمان جریاناتی در بیرون شورای شهر به طرق مختلف تلاش می‌کند تا مانع ورود اتوبوس و تاکسی‌های برقی به شهر تهران شوند.

این جریان روز گذشته با انتشار قرارداد واردات خودرو از چین تلاش کرد در مسیر این پروژه اختلال ایجاد کند.

کارشناسان معتقدند ورود خودرو‌های برقی در حل مساله ترافیک و آلودگی هوا راهگشاست و چهره شهر را تغییر خواهد داد.

تعداد بازدید : 2

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت انتخاب، تاریخ انتشار: 9اردیبهشت1403، کدخبر: 779129، www.entekhab.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین