پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۷۶۴
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵
رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: تا پایان سال در راستای تکمیل خدمات ترانزیتی و کریدور‌های شمال و جنوب، راه آهن زاهدان _ چابهار به طول ۷۰۰ کیلومتر به بهره برداری می‌رسد.

شعارسال: سردار عابد رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه قرار سازندگی خاتم الانبیا براساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی تأسیس شد، گفت: روند ساخت راه آهن چابهار به زاهدان به طول ۷۰۰ کیلومتر در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

وی اظهار کرد: اثر گذاری این پروژه در بحث ترانزیت و حمل بار و مسافر بسیار بالا است و با تکمیل این پروژه ریلی امکان حمل بار تا ۷و نیم میلیون تن و جابه جایی تا ۱۰۰هزار مسافر فراهم می‌شود.

افتتاح راه آهن چابهار به زاهدان و بهره‌برداری از فاز اول پالایشگاه مهر خلیج فارس تا پایان سال

عابد اظهار کرد: این پروژه در حال حاضر در سه شیفت در حال انجام است و زمینه برای حمل و ترانزیت با کشور‌های از جمله چین و هند فراهم خواهد شد؛ زمینه برای صدور خدمات فتی و مهندسی اقدام بسیار موثری را انجام داده ایم.

رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: پس از توسعه موفقیت آمیز فاز‌های ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)، فاز‌های ۱۳، ۲، ۲۳ و ۲۴ نیز به قرارگاه واگذار شد و توسط توان متخصصان داخلی این فاز‌های مهم میدان مشترک پارس جنوبی توسعه یافت و امروز ۱۷۹ میلیون مترمکعب گاز در روز از تولیدات این فاز‌ها به شبکه گاز کشور تزریق می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته موضوع بنزین به گلوگاهی برای کشور تبدیل شده بود و واردات آن ارزآوری بسیار قابل توجهی داشت که با ورود قرارگاه سازندگان خاتم‌الانبیاء (ص) به ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، نه تنها بحث واردات بنزین متوقف شد، بلکه ایران به جمع صادرکنندگان بنزین پیوست و امینت تأمین بنزین برای کشور با بهره‌برداری از این پالایشگاه بزرگ محقق شد.

سردار عابد با بیان اینکه ۴۵ درصد بنزین روزانه کشور از پالایشگاه ستاره خلیج فارس تأمین می‌شود"، گفت: پالایشگاه مهر خلیج فارس نیز با توان و سرمایه‌گذاری قرارگاه درحال ساخت است و با پیشرفت فیزیکی خوبی در حال توسعه است؛ اگر دولت و وزارت نفت کمک کنند، فاز اول این پالایشگاه تا پایان امسال وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: بدون شک بهره‌برداری از پالایشگاه مهر خلیج فارس می‌تواند کمک شایان توجهی به بحث تأمین پایدار نیاز بنزین کشور و کاهش ناترازی بنزین خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه این قرارگاه در بحث توسعه میادین مشترک نفتی و گزای به کمک وزارت نفت آمده، گفت: درکنار توسعه میادین مستقل مثل میدان لالی، میدان مارون و میدان اهواز، به توسعه میدان مشترک یادآوران ورود کرده‌ایم.

وی افزود: قرارگاه خاتم رقیب شرکت‌های داخلی نیست بلکه با شرکت‌های خارجی رقابت می‌کند؛ اکنون این قرارگاه با پنج هزار پیمانکار بخش خصوصی همکاری دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ پیمانکار در حوزه نفت و گاز است.

سردار عابد گفت: قرارگاه در حوزه‌های ساخت سد و تکمیل پروژه‌های آزاد راهی و راهی هم حضور موثری دارد.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 22اردیبهشت1403، کدخبر: 2092082، borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین