پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۴۹۵۸
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۰
احمد وحیدی وزیر کشور گفت: آمار رسمی و دقیق راجع به کودکان کار نیست، یک برآورد‌هایی هست، ولی دقیق نیست. البته بخش زیادی از کودکان کار خیابانی مربوط به اتباع هستند و بعد از اینکه این کودکان جمع آوری می‌شوند، دستگاه‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌کنند.

شعارسال: وزیر کشور گفت: آمار رسمی و دقیق راجع به کودکان کار نیست، یک برآورد‌هایی هست، ولی دقیق نیست. البته بخش زیادی از کودکان کار خیابانی مربوط به اتباع هستند و بعد از اینکه این کودکان جمع آوری می‌شوند، دستگاه‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌کنند.

احمد وحیدی درباره اقدامات انجام شده برای ساماندهی کودکان کار و کاهش تکدی گری، بیان کرد: دستگاه‌هایی که وظیفه ساماندهی این دو حوزه را دارند، مشخص هستند. سازمان بهزیستی موظف است این اقدام را انجام دهد، اما این کار گسترده‌تر از این است که سازمان بهزیستی به تنهایی انجام دهد لذا از همه شهرداری‌ها خواستیم در تحقق این امر به بهزیستی کمک کند.

آمار رسمی و دقیق از «کودکان کار» نداریم ،برآوردهایی وجود دارد

وی با تأکید بر اینکه برای موفقیت در این زمینه باید همه ظرفیت‌ها بسیج شوند، گفت: شهرداری‌ها باید کودکان کار و متکدیان را جمع آوری کنند و سپس سازمان بهزیستی نگهداری آن‌ها را برعهده بگیرد البته در برخی از مواقع فراجا هم در جمع آوری آن‌ها کمک می‌کند.

وحیدی به اقدامات وزارت کشور برای ساماندهی کودکان کار و تکدی گری اشاره و عنوان کرد: وزارت کشور این موضوع را در قالب شورای اجتماعی در دستور کار دارد، برای انجام وظایف و اقدامات لازم تقسیم کار صورت گرفته و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود و در حد امکان از نظر مالی کمک می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد کودک کار و متکدی داریم و چه تعدادی از آن‌ها تاکنون جمع آوری شدند؟ گفت: آمار رسمی و دقیق راجع به کودکان کار نیست، یک برآورد‌هایی هست، ولی دقیق نیست. البته بخش زیادی از کودکان کار خیابانی مربوط به اتباع هستند. بعد از اینکه این کودکان جمع آوری می‌شوند، دستگاه‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌کنند اول اینکه این افراد به دلیل اینکه اتباع هستند، غیر قانونی می‌باشند و باید به کشورشان بازگردند. دوم اینکه این کودکان بعضاً خردسال هستند و برای دستگاه‌ها مشکل است که آن‌ها را جمع آوری کنند.

وحیدی اظهار داشت: با وجود همه مشکلاتی که در این بخش وجود دارد، اما دستگاه‌های مربوط با قوت در حال انجام کار هستند و از جمله تصمیمات و مصوبات قطعی ما این بوده و هست که کودکان کار و متکدیان را جمع آوری کنیم.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار: 6خرداد1403، کدخبر: 739000، fararu.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین