پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۳۲۶
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۵:۲۸
رئیس سازمان فضایی ایران گفت: همزمان با ماهواره کوثر، ماهواره تحقیقاتی ـ ارتباطی هدهد نیز به فضا پرتاب خواهد شد. تاریخ دقیق پرتاب این دو ماهواره به زودی اعلام می‌شود.

شعارسال: دکتر حسن سالاریه؛ رئیس سازمان فضایی ایران، درباره پرتاب ماهواره‌های کوثر و هدهد که توسط بخش خصوصی ساخته شده‌اند با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سال جاری را سالی پربار برای پرتاب ماهواره‌های ایرانی، به‌ویژه ماهواره‌های توسعه‌یافته توسط بخش خصوصی دانست.

سالاریه تصریح کرد: ماهواره کوثر، یک ماهواره سنجشی است که سازمان فضایی ایران، قرارداد خرید تصاویر آن را منعقد کرده است. این اقدام، گامی مهم در راستای حمایت از بخش خصوصی و ایجاد بازار برای محصولات فضایی این بخش محسوب می‌شود. پرتاب ماهواره کوثر در سال جاری برنامه‌ریزی شده بود، اما با اندکی تأخیر مواجه شده است.

ماهواره‌های

وی تأکید کرد: همزمان با ماهواره کوثر، ماهواره تحقیقاتی ـ ارتباطی هدهد نیز به فضا پرتاب خواهد شد. تاریخ دقیق پرتاب این دو ماهواره به زودی اعلام می‌شود.

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: دکتر سالاریه همچنین از پرتاب ماهواره‌های دیگری در سال جاری خبر داد که توسط بخش خصوصی و به سفارش پژوهشگاه فضایی در حال ساخت هستند.

وی در عین حال تأکید کرد که در صنعت فضایی، به دلیل پیچیدگی‌های فنی، جابجایی زمان‌بندی پرتاب‌ها امری طبیعی است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از تسنیم، تاریخ انتشار: 13تیر1403، کدخبر:3115298، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین