پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۱۹۱۴
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با مثبت ارزیابی کردن جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در شیراز گفت: بخشی از اهداف جشنواره سفره ایرانی در شیراز محقق شد و هدف نهایی از برپایی «جشنواره سفره ایرانی»، جهانی شدن آن است.

شعار سال: مرتضی رحمانی موحد در مراسم اختتامیه جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در شیراز اظهار داشت: هدف گذاری‌های نهایی برپایی جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری جهانی شدن سفره ایرانی است که این موضوع با حمایت دستگاه‌های مختلف میسر خواهد شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در این جشنواره ایده‌های بومی در سطح ملی شناسایی می‌شوند و مورد حمایت قرار می‌گیرند.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرهنگ خط مشترکی محسوب می‌شود، افزود: این جشنواره محصول فرهنگ است و تأثیرات فرهنگی مرتبط با صنعت خوراک و غذا مورد بررسی قرار گرفت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اضافه کرد: بنا داریم این حرکت فرهنگی را با برپایی جشنواره سفره ایرانی ایجاد کنیم.

در ادامه این مراسم نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز اینکه گردشگری مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است، افزود: این صنعت در استان فارس باید پویاتر شود.

علی اکبری درباره معضل بیکاری و خشکسالی در فارس گفت: با توجه به اینکه فارس در شرایط خشکسالی و بیکاری تحصیل کرده‌ها قرار گرفته جا دارد گردشگری در این استان توسعه یابد و از تمامی ظرفیت‌ها در این عرصه استفاده شود.

بنابراین گزارش، در ادامه این مراسم، مدیر کل دفتر آموزش و مطالعات گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور نیز با اظهار اینکه نتایج برگزاری جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در استان به یک جشنواره ملی با ارایه استانداردهایی تبدیل خواهد شد، و خوراک جزو عناصر مهم در صنعت گردشگری است، افزود: در این صنعت بالغ بر 250 میلیارد دلار هزینه خوراک در سراسر دنیا می‌شود که این رقم باید به‌درستی مورد استفاده قرار گیرد.

به‌گفته محسن رنجبر، ماهیت گردشگری اشتغالزایی و درآمدزایی است و موتور محرک و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است، بدون اینکه نیاز نسل‌های آینده به خطر بیندازد.

وی با بیان اینکه تاکنون 40 روستای هدف گردشگری در کشور مشخص شده است، گفت: احیای غذاهای سنتی، فرهنگ استفاده از خوراک‌های بومی و محلی از جمله اهداف برپایی جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری است.

به گزارش میراث فرهنگی ــ در این مراسم در دو بخش واحد پذیرایی و سرآشپز، برترین‌های جشنواره معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش واحد پذیرایی سفره‌خانه‌های سنتی کته ماس از استان فارس، هتل پارسیان از استان کهگیلویه و بویراحمد، اقامتگاه بوم‌گردی نوراک اناری از استان چهارمحال و بختیاری و عرضه غذاهای عشایر از استان لرستان تقدیر شدند. همچنین در بخش سرآشپز برتر، حسین حق‌جو از استان فارس، مریم جعفریان از استان کهگیلویه و بویراحمد، ماندانا میرزاخانی از استان چهارمحال و بختیاری و خداجان جان از استان لرستان مورد تقدیر قرار گرفتند

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري تسنیم، تاریخ انتشار: 28 آذر 1395، کد مطلب: 1270832:www. tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین