پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۵۷۷۹
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
سازمان راهداری با اعلام جزئیات ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور، از رشد ۷.۲ درصدی تردد در جاده ها خبر داد.

شعارسال: به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۹۰۴ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۷.۲ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۴.۵ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته است.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار وگشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَ ذکر شده، ‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۹۰۴ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۷.۲ درصد افزایش را نشان میدهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۴.۵ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۶ الی ۱۷ و کمترین تردد بین ساعات ۳ الی ۴ صبح صورت پذیرفته که هموطنان عزیز با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب نمایند.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:

۱ محور فرعی شمشک دیزین ، واقع در استان های تهران و البرز ، از مورخ ۵ آبان ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی ، مسدود می باشد.

۲- محور رامیان - اولنگ شاهرود ، واقع در استان هایگلستان و سمنان ، از مورخ ۲۹ فروردین۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۳- محور پونل خلخال، واقع در استان گیلان ، از مورخ ۱ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۴- محور سروآباد پاوه (محدوده گردنه تته)، واقع در استان کردستان ، از مورخ ۱۱ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۵- محور گنجنامه - تویسرکان ، واقع دراستان همدان ، از مورخ ۲۵ آذر ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۶- محور سی سخت - پادنا ، واقع دراستان کهگیلویه و بویراحمد ، از مورخ ۳ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل بارش بارف و نبود ایمنی کافی مسدود می باشد.

۷- محور بستک - خمیر ، واقع در استان هرمزگان، از مورخ ۲۳ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین بستک چاه سرمه بندرعباس انجام می گردد.

۸- محور فرعی رودبار قلعه گنج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۹- محور فرعی رودبار کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود می باشد. ‌

۱۰- محور شیراز جهرم، واقع در استان فارس، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی ، نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین شیراز سروستان فسا زاهدشهر - جهرم انجام می گردد.

۱۱- محور استهبان نی ریز (مسیر رفت) ، واقع در استان فارس، از مورخ ۷ اسفند ۹۵ تا اطلاع بعدی ، بدلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان نی ریز انجام می گردد.

محدودیت‌های ترافیکی ایام نوروز ۱۳۹۶ / از ۲۵ اسفند۹۵ لغایت ۱۴ فروردین ۹۶

با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز ۹۶ و به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی از مورخ ۲۵/۱۲/۹۵ الی ۱۴/۰۱/۹۶ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور به شرح زیر اجرا خواهد شد.

الف -‌کلیات

۱- عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراهها و محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع می باشد.

۲- در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

۳- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳/۰۱/۹۶ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع می باشد.

۴- تردد کامیون های حامل کود شیمیایی در ایام تعطیلات نوروز به جز تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین ۱۲ و ۱۳/۰۱/۹۶ با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور به جز محورهای هراز و کندوان بلامانع می باشد.

ب- عملیات اجرایی

۱- محور کرج چالوس

۱-۱- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج چالوس و بالعکس ممنوع می باشد.

۱-۲- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ صبح روز بعد روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۲۶ و ۲۷/۱۲/۹۵ از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ همان روز الی ۰۶:۰۰ صبح روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه می باشد.

۱-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ تاریخ های ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴/۰۱/۹۶ الی ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ همان روز الی ۰۳:۰۰ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

۲- محور هراز

۲-۱- تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع می باشد.

۲-۲- تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲:۰۰ روز چهارشنبه تاریخ ۲۵/۱۲/۹۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۰۶/۰۱/۹۶ و از ساعت ۰۸:۰۰ صبح مورخ ۱۰/۰۱/۹۶ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۱۵/۰۱/۹۶ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع می باشد.

۲-۳- تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۴:۰۰ تاریخ های ۴، ۵، ۱۲، ۱۳ و ۱۴/۰۱/۹۶ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعدی از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ تا ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز بعد در تاریخ های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) ‌ بصورت یکطرفه خواهد بود.

۳- محور فیروز کوه

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه تاریخ ۰۶/۰۱/۹۶ و همچنین از ساعت ۰۸۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۱۰/۰۱/۹۶ الی ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز سه شنبه تاریخ ۱۵/۰۱/۹۶ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع می باشد.

۴- آزاد راه کرج قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت ۱۰ الی ۲۴ تاریخ ۲۷/۱۲/۹۵ و از ساعت ۰۶۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴/۰۱/۹۶ از مسیر غرب به شرق ممنوع می‌باشد.

۵- محور قدیم قزوین رشت

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰/۱۲/۹۵ و نیز ۴، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴/۰۱/۹۶ از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع می باشد.

۶- محور قدیم ساوه - همدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین ۱۱ و ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ از محورهای فوق ممنوع می باشد.

۷- محورهای اردبیل آستارا، اردبیل سرچم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹، ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین ۱۱ و ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۸- محورهای اردبیل سراب، اردبیل خلخال

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۱۱ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۹- محورهای مشهد قوچان، مشهد سبزوار، مشهد- تربت حیدریه

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۰- محور گلوگاه گرگان- جنگل گلستان- چمن بید

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۱- محورهای بانه سقز- سنندج و مریوان سنندج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۲- محورهای دیهوک کرمان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ صبح روز بعد تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۴ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۳- محورهای یزد طبس

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۴ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۴- محور شیروان بجنورد- چمن بید جنگل گلستان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۵- محورهای اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۸:۰۰ تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع می باشد.

۱۶- محورهای پل دختر اسلام آباد و پلدختر اندیمشک

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۶، ۲۷ و ۲۹/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۷- محورهای یاسوج اصفهان، یاسوج بابا میدان، گچساران باشت

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ همچنین تاریخ های ۱ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۸- محورهای سلفچگان قم، جاده قدیم کاشان قم، آزادراه کاشان قم، جاده قدیم تهران قم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ های ۴ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۱۹- محورهای بندرعباس سیرجان، انار شهربابک

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۷ و ۲۸ و ۲۹/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۰- محورهای سیرجان بافت، جیرفت بندرعباس

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ مورخ ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۱ محور گچساران بهبهان رامهرمز

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۲- محور ایذه شهرکرد

۲۲-۱- تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۲-۲- تردد کلیه اتوبوس های کاروان راهیان نور از تاریخ ۲۸/۱۲/۹۵ تا پایان تاریخ ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع بوده و مسیر اهواز اندیمشک خرم آباد- الیگودرز اصفهان شهرکرد بعنوان مسیر جایگزین تعیین می گردد.

۲۳- محور جیرفت بم کرمان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۲/۰۱/۹۶ در محور فوق ممنوع می‌باشد.

۲۴- محور زابل زاهدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ تاریخ های ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین ۱۴/۰۱/۹۶ از محور فوق ممنوع می باشد.

۲۵ - محورهای اصفهان بروجن لردگان ایذه، لردگان یاسوج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۲۷/۱۲/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۴، ۵، ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۶- محورهای نائین خور طبس، نائین جندق - دامغان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳:۰۰ الی ساعت ۰۶:۰۰ روز بعد در تاریخ های ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۵، ۶ و ۱۲/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد.

۲۷- محور بجنورد - اسفراین

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ ۱۴/۰۱/۹۶ در محور فوق ممنوع می باشد.

۲۸- محورهای شیراز نورآباد- گچساران، شیراز کازرون بوشهر

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰/۱۲/۹۵ و همچنین تاریخ های ۴، ۱۱، ۱۲ و ۱۴/۰۱/۹۶ در محورهای فوق ممنوع می باشد

۲۹- محدودیت حمل و نقل محمولات ترافیکی

حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه های اصلی برون شهری از ساعت ۱۴:۰۰ تاریخ ۲۵/۱۲/۹۵ تا ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۰۶/۰۱/۹۶ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۱۰/۰۱/۹۶ تا ساعت ۰۶:۰۰ صبح تاریخ ۱۵/۰۱/۹۶ ممنوع می باشد. شایان ذکر است برای تاریخ های ۶، ۷، ۸ و ۰۹/۰۱/۹۶ صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می گردد.

۳۰- محدودیت خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد کلیه خودروهای ترانزیت مواد سوختی در داخل کشور از ساعت ۰۷:۰۰ روز پنجشنبه تاریخ ۲۶/۱۲/۹۵ تا ساعت ۰۷:۰۰ روز یکشنبه تاریخ ۰۶/۰۱/۹۶ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ تاریخ ۱۱/۰۱/۹۶ الی ساعت ۲۴:۰۰ تاریخ ۱۴/۰۱/۹۶ ممنوع می باشد، مضافا اینکه خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۶ صرفا در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از ضوابط مندرج در ردیف ۲ بند الف کلیات (درصفحه یک) مستثنی می باشد.

این سازمان از مردم خواست برای دریافت اطلاعات تفصیلی به وب ‌سایت ir.۱۴۱ مراجعه کنند. همچنین می توانند برای دریافت خلاصه آخرین وضعیت راه ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند. برای دریافت آخرین اخبار مرکز مدیریت راه های کشور، مردم می توانند به کانال تلگرامی telegram.me/Rah۱۴۱مراجعه کرده یا برای دریافت پاسخ سؤالات یا تماس با کارشناسان این مرکز، با شماره ۱۴۱تماس بگیرند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 27اسفند1395، کدخبر: 3934635: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین