سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ایرانی‌ها دومین گردشگران استانبول در سال 2019
وزارت گردشگری ترکیه:

ایرانی‌ها دومین گردشگران استانبول در سال 2019

در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی در مجموع بیش از 41 میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند و این کشور بیش از 24 میلیارد دلار درآمد ارزی از گردشگران خارجی کسب کرده است.
شرط تازه گرجستان برای اقامت ایرانی‌ها
مریم سلطانی؛

شرط تازه گرجستان برای اقامت ایرانی‌ها

گرجی‌ها می‌گویند برای گرفتن اقامت این کشور علاوه بر خرید ملک حداقل باید ٦٥‌هزار دلار سرمایه به کشورشان بیاورید. مریم سلطانی، عضو هیأت مدیره اتاق مشترک ایران و گرجستان می‌گوید: «این اتفاق دو دلیل دارد، نخست این‌که گرجستان در تلاش است به اتحادیه اروپا بپیوندد و به همین دلیل شرط سرمایه‌گذاری را برای مهاجرانش اجباری کرده است.»
رتبه ایران در بازار گردشگری ترکیه
چقدر دلار به همراه توریست‌های ایرانی به زمین ترکیه نشست؟؛

رتبه ایران در بازار گردشگری ترکیه

مسافرت ایرانی‌ها به ترکیه در ماه هشتم سال میلادی جاری - اوایل مرداد تا اوایل شهریور امسال- تحت‌تاثیر ثبات نسبی نرخ ارز، جهش کرد. تعداد گردشگر ورودی به ترکیه از مبدأ ایران در آگوست ۲۰۱۹ به ۲۷۶ هزار نفر رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال ۲۰۱۸ افزایش ۴۵ درصدی از خود نشان می‌دهد. سفر ایرانی‌ها به ترکیه در سال گذشته (سال ۹۷) به‌خاطر جهش نرخ دلار، ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد. این کاهش در ۴ ماه اول سال ۹۸ نیز ادامه پیدا کرد به‌طوری‌که سفر ایرانی‌ها به مقصد ترکیه ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ کاهش یافت.
شهر تاریخی آتن در پاییز
زمان سفر به آتن؛

شهر تاریخی آتن در پاییز

آتن با توجه به موقعیت مدیترانه‌ایش، دارای آب و هوایی گرم در تقریبا تمامی سال است. این امر بازدید از این شهر را در تمام سال، لذت‌بخش می‌کند.بهترین زمان سفر به آتن، در فصل‌های بهار و پاییز است.
سفرهای خارجی ایرانی‌ها چقدر کاهش یافت؟
سفرهای خارجی پس از زلزله ارزی؛

سفرهای خارجی ایرانی‌ها چقدر کاهش یافت؟

سفرهای خارجی با مبدا و به مقصد ایران، کاملا جابه‌جا شد. بررسی‌ها درباره تاثیر «تغییر نرخ دلار» بر «جریان ورود و خروج توریست» در بازار گردشگری ایران نشان می‌دهد یک رابطه قوی و معنادار بین نرخ ورود و خروج مسافر و نرخ ارز وجود دارد که آمار ۱۰ ساله جریان توریست، وجود آن را تایید و منعکس کرده است.
رتبه نخست درآمدزایی دبی از گردشگری
طبق گزارشِ «شاخص جهانی شهرهای مقصد»؛

رتبه نخست درآمدزایی دبی از گردشگری

طبق گزارشِ «شاخص جهانی شهرهای مقصد» که توسط شرکت خدمات مستر کارت ارائه شده، شهر بانکوک در سال ۲۰۱۸ بیشترین تعداد بازدیدکننده را در میان شهرهای جهان داشته داشته است. اما در این گزارش، شهر دبی رتبه نخست بیشترین درآمدزایی را کسب کرده یعنی هزینه صرف‌شده توسط گردشگران در این شهر، بیش از دیگر شهرها بوده است.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین