site traffic analytics گردشگری - کاستی ها و چالش های گردشگری
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بلاتکلیفی ویروسی در تورهای نوروزی
تنش‌های سه‌جانبه در بازار خدمات مسافرتی ؛

بلاتکلیفی ویروسی در تورهای نوروزی

شیوع قابل‌توجه ویروس «کرونا» در ایران باعث تنش در بازار خدمات مسافرتی و گردشگری شده است. مسافران نوروزی در تورهای داخلی و خارجی طی روزهای اخیر برای لغو سفرهای از قبل ثبت‌نام شده خود با آژانس‌های گردشگری مربوطه تماس گرفته یا مراجعه حضوری داشته‌اند؛ اما به‌دلیل آنچه «مقاومت عوامل خدمت‌دهنده در مقصد» از سمت واسطه‌های بازار گردشگری اعلام می‌شود، با درخواست لغو سفر مراجعه‌کنندگان مخالفت شده است. مدیران تورهای مسافرتی به علت آنکه نمی‌توانند مبالغ دریافتی از مشتری را از شرکت‌های ریلی و هواپیمایی و همچنین از هتل‌ها دریافت کنند در مواجهه با درخواست لغو برنامه سفر مشتریان نیز پاسخ روشنی ندارند.
گردشگری ایران با سونامی اتفاقات بد مواجه است
رئیس جامعه تورگردانان :

گردشگری ایران با سونامی اتفاقات بد مواجه است

این روزها شیوع ویروس کرونا تمام اقشار جامعه را تحت شعاع قرار داده است. این ویروس در حوزه گردشگری مانند سونامی عمل کرده و تمامی راه‌های ورود و خروج گردشگران را بسته است.
زیان استارت آپ‌های گردشگری از شیوع کرونا
نفس های آخر صنعت گردشگری؛

زیان استارت آپ‌های گردشگری از شیوع کرونا

در شرایطی که رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران، آمار کنسلی قطار، هواپیما، تور و هتل را به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور، چشمگیر دانست، استارتاپ های گردشگری که در حوزه رزرو آنلاین بلیت فعال هستند نیز از این کنسلی ها بی نصیب نمانده اند.
کووید 19 چه بر سر صنعتی که قرار بود گره‌گشای اقتصاد ایران باشد آورد؟
سکان گردشگری ایران در دست «کرونا»؛

کووید 19 چه بر سر صنعتی که قرار بود گره‌گشای اقتصاد ایران باشد آورد؟

«کرونا» پیش‌بینی‌های مسئولان برای بالا رفتن درآمد حاصل از گردشگری در ایران را با شکست روبه‌رو کرد. درآمدی که قرار بود جایگزین درآمد نفتی کاسته شده ایران به واسطه تحریم‌های آمریکا باشد. این درآمد اما تنها به واسطه تکیه بر جذب گردشگران خارجی به ایران امکان‏پذیر بود. گردشگرانی که چینی‌ها سهم قابل توجهی از آنها را تشکیل می‌دادند و حالا نه تنها مرزهای ایران بر روی آنها بسته شده بلکه با قرار گرفتن ایران در لیست کشورهای ناقل بیماری کووید 19 با ثبت 43 مورد قطعی کروناویروس و مرگ 8 تن تا روز 4 اسفند بیشتر مرزها و سفرهای هوایی ایران با کشورهای دیگر مسدود شده است.
تهدیدهای بزرگ بازارهای گردشگری در جهان
بررسی چالش‌های گردشگری؛

تهدیدهای بزرگ بازارهای گردشگری در جهان

بازار گردشگری تحت‌تاثیر چهار عامل سیاسی قرار دارد، این عوامل بیرونی شامل جنگ و اقدامات تروریستی، بی ثباتی سیاسی، کودتا و .. و هچنین مهاجرت جهت دستیابی به رفاه و در آخر توانمندی پلیس گردشگری برای محافظت از توریست ها می شود.
راهکاری برای بازگرداندن گردشگر خارجی وجود دارد؟
محمد معصومیان، گزارش‌نویس؛

راهکاری برای بازگرداندن گردشگر خارجی وجود دارد؟

محمد معصومیان، گزارش‌نویس، در روزنامه ایران نوشت: «بعد از لغو پروازهای چند خط هوایی معروف اروپایی به ایران، حالا هتل‌ها و هاستل‌ها {اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت مسافران خارجی}، یک به یک از کم شدن گردشگران می‌گویند. وضعیتی که اگر ادامه پیدا کند باعث تعطیلی و بیکاری تعداد زیادی از افراد شاغل در این صنعت خواهد شد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی:

پروازهای چین فعلاً در جریان است

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: غربالگری‌ ویروس کرونا در مبادی کشور و فرودگاه‌های بین‌المللی با جدیت ادامه دارد اما هنوز تصمیمی برای محدودیت یا قطع پروازهای خارجی دارای مقصد یا مبداء چین گرفته نشده است.
نبض سفر گردشگران خارجی به کشور به‌ شدت رو به کندی است
پیشنهاد فعالان گردشگری:

نبض سفر گردشگران خارجی به کشور به‌ شدت رو به کندی است

تغییر شکل پروازها به مقصد ایران طی هفته‌های اخیر به عنوان دومین شاهد «سکته سفرهای ورودی به کشور»، از ریزش توریست‌های خارجی در بازار گردشگری حکایت دارد. به فاصله کمتر از یک هفته پس از سقوط هواپیمای اوکراینی در اطراف فرودگاه امام خمینی(ره)، تعدادی از روسای تشکل‌های گردشگری مرتبط با ارائه خدمات مسافرتی به توریست‌ها، اعلام کردند: ۳۰ تا ۵۰ درصد از گردشگران خارجی عازم ایران به دنبال حادثه هوایی در آسمان تهران، سفر خود را به کشورمان لغو کردند.
شلیک سانحه هواپیما به صنعت گردشگری ایران
هتل‌داران به‌دنبال جبران خسارت؛

شلیک سانحه هواپیما به صنعت گردشگری ایران

زیان اقتصادی ناشی از لغو تورهای ورودی به کشور پس از سانحه هواپیمای مسافربری اوکراینی، بخش گردشگری کشور را به‌طور مستقیم تحت تأثیر قرار داده است. این تأثیر تا جایی بوده که جامعه تورگردانان کشور و وزیر میراث فرهنگی و گردشگری را دور یک میز نشانده تا برای جبران آن تصمیم‌گیری کنند.
دلال پروری حیثیت گردشگری سلامت کشور را برده است
معاون وزیر بهداشت:

دلال پروری حیثیت گردشگری سلامت کشور را برده است

قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دلال پروری حیثیت خدمات گردشگری سلامت را در کشور از بین برده و فقدان ساماندهی، ایران را از کشورهای رقیب عقب نگهداشته است.
نقدی بر یک فراخوان گردشگری
فعال گردشگری؛

نقدی بر یک فراخوان گردشگری

حضور در نمایشگاه‌های خارجی یکی از رویکردهای مهم کشورهای دنیا برای معرفی داشته‌ها و جاذبه‌های‌شان به شمار می‌روند. نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت گردشگری، همواره مورد توجه فعالان این عرصه و شناخت از بازارهای هدف محسوب می‌شوند.حتی کشورهای صاحب‌نام و گردشگرپذیر دنیا هم از این نمایشگاه‌ها غفلت نمی‌کنند و می‌کوشند تا با خلاقیت و نوآوری توجه جهانی را به خود معطوف کنند.
خسارت دوبله گردشگری از قطع اینترنت
باخت اجباری آژانس‌های مسافرتی ؛

خسارت دوبله گردشگری از قطع اینترنت

با قطعی اینترنت در کشور آژانس‌های مسافرتی بخش خصوصی مشتریان خود را به آژانس‌های دولتی مجهز به اینترنت حمایتی باختند و علاوه بر آن در ۵ روزی که کشور بدون اینترنت سپری کرد زیان مالی چشمگیری به این صنف در بازار گردشگری وارد شد.
انتقاد به انتصاب افشین علا
شاعر بازاریاب؛

انتقاد به انتصاب افشین علا

امیر هاشمی مقدم، پژوهشگر فرهنگی و عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز در یادداشتی انتقادی به خبر انتصاب افشین علا در کیش، نوشت:
هیچ مجوزی برای ادامه فعالیت در محور میانی چهارباغ صادر نشده
هادی احمدی مطرح کرد؛

هیچ مجوزی برای ادامه فعالیت در محور میانی چهارباغ صادر نشده

هیچ مجوزی برای فعالیت در محور میانی خیابان چهارباغ عباسی حدفاصل خیابان آمادگاه تا میدان انقلاب صادر نشده، مسطح کردن محور میانی خیابان تخلف است و طی نامه‌ای دستور توقف و ادامه فعالیت به اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ابلاغ شده است.
ایران مملو از جاذبه است اما بسته سفر ندارد
پروفسور ایران‌شناس دانشگاه رم:

ایران مملو از جاذبه است اما بسته سفر ندارد

کارلو جیوانو چِرِتی ایرانشناس ایتالیایی معتقد است: اگر بخواهم درخصوص ترک‌ها و سلجوقیان بگویم،‌ باید به این نکته اشاره کنم که نمی‌توان ترک‌ها را از ایرانی‌ها جدا دانست چراکه به لحاظ فرهنگ،‌ در آن قرون در بخش شرقی جهان اسلام تنها فرهنگی که وجود داشت، فرهنگ ایرانی بود.
از آب‌گرفتگی اسناد کتابخانه ملی تا حذف علف هرز گنبد قابوس
میراث فرهنگی در هفته‌ای که گذشت؛

از آب‌گرفتگی اسناد کتابخانه ملی تا حذف علف هرز گنبد قابوس

تغییرات اقلیمی یا هر نام دیگری که داشته باشد در ایران و دیگر کشورهای جهان سرو صدا کرده، شهر تاریخی و گردشگری ونیز با شدیدترین سیل۵۰ سال اخیر روبه‌رو و شاهد زیر آب رفتن و صدمه بسیاری جاذبه‌های گردشگری است. در ایران نیز نخستین برف پاییزی برخی کاخ موزه‌ها را به تعطیلی کشاند و از دیگر سو آب‌گرفتگی اسناد در کتابخانه ملی موضوع بحث رسانه‌های و واکنش‌های مسئولان این مرکز همچنین توضیحات رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در اولین روز هفته طی نشستی خبری گذشته شد.
صدای زنگ خطر از هتل‌های شیک ایران
هتل بوتیک ها؛

صدای زنگ خطر از هتل‌های شیک ایران

«هتل بوتیک» حدود ۱۰ سال است که در ایران جریان یافته؛ ‌هتل‌هایی با معماری خاص و خدماتی شیک و البته گران که اخیرا کلنگ توسعه آن‌ها در ایران به زمین کوبیده شده و شعارهای محکمی در راستای ضرورت افزایش روزافزون آن‌ها سر داده شده است. همین موضوع آینده نگران‌کننده‌ای را برای این رسته از هتل‌ها رقم زده است.
ایران چشمانش را روی ۳۰۰ میلیون دلار افغانستان بسته
یک مقام وزارت بهداشت افغانستان؛

ایران چشمانش را روی ۳۰۰ میلیون دلار افغانستان بسته

یک مقام وزارت بهداشت افغانستان گفت: گردشگران افغانستانی سالانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار در خارج از کشور خرج درمان می‌کنند اما ایران به ارزش این بازار توجهی نشان نمی‌دهد و افغان‌ها را همچنان در حد کارگران ساختمان می‌بیند.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین