پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 17
کد خبر: ۲۰۱۸۰
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است سیستم بانکداری در کشورمان نه با قوانین جهانی و نه با قوانین اسلامی مطابقتی ندارد و در کنار آن سوءمدیریت قاچاق کالا و فشار مالیاتی کمر بخش تولید را خم کرده است.

شعار سال: بهرام پارسایی با بیان اینکه سیستم بانکداری درکشور با مشکلات عدیده ای روبروست، گفت: سوءمدیریت قاچاق کالا از یک طرف و سیستم بانکداری نامناسب از طرف دیگر در کنار فشار مالیاتی، کمر بخش تولید در کشور را خم کرده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قوانین بانکداری کشور نه با قوانین جهانی و نه با قوانین اسلامی مطابقتی ندارد،گفت:به طورمثال فردی برای بخش تولید خود یک میلیارد تومان تسهیلات از یکی از بانک های خصوصی دریافت و حدود 250 شغل ایجاد کرده است اما از سوی بانک برای تمدید مهلت پرداخت آن به شدت تحت فشار قرار گرفته است.

وی افزود: بانک ها به شیوه دلخواه خود اداره می شوند و سیستم داخلی خاصی دارند که از هیچ قانون نوشته شده ای تبعیت نمی کنند و تمام فعالیت آن در شرایطی که باید حامی تولیدکنندگان باشد به ضرر آنها تمام می شود.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دغدغه نمایندگان مجلس درخصوص بخش تولید کشور، تصریح کرد: اگر موضوع حمایت از تولید داخلی و نحوه ارائه تسهیلات بانک ها به بخش تولید اصلاح نشود، طرح تحقیق و تقحص از بانک های دولتی و خصوصی را پیگیری خواهیم کرد.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار 31 خرداد 95 ، کد مطلب: 187864:www.mizanonline.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین