پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 17
کد خبر: ۲۰۶۴۱
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۷
یک کارشناس و پژوهشگر طرحهای مدیریتی منابع طبیعی اعلام کرد: با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، شوک بزرگی به بازار سهام و بورس در نقاط مختلف جهان وارد شد.

شعارسال: به نقل از پرس‌تی‌وی، تبعات منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این کشور، کاهش ارزش پوند (واحد پول انگلیس) بود که به پائین ترین سطح خود در 31 سال گذشته رسید. درمعاملات دیشب بازار ارز ارزش هر پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا 1 دلار و 32 سنت رسید که از سال 1985 تا کنون بی سابقه بوده است. پوند حتی در برابر سایر ارزهای بین المللی رکود داشته است. روز جمعه در پایان معاملات بورس لندن ارزش پوند در برابر دلار نزدیک به 9 درصد سقوط کرده بود که این سقوط طی یک روز در اقتصاد انگلیس رکورد محسوب می شود.

کارشناسان اقتصادی ماه ها قبل و پیش از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه درباره این بحران که اقتصاد این کشور را پیش از همه تحت تاثیر قرار خواهد داد، هشدار داده بودند.

بانک مرکزی انگلیس با مشخص شدن نتیجه همه پرسی اعلام کرد، اقدامات لازم برای حفظ ثبات در سیستم پولی و اقتصادی کشور را انجام خواهد داد.

درهمین رابطه موسسه های اعتبار سنجی با اعلام نتایج همه پرسی که رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا داد، اقدام به کاهش رتبه اعتباری انگلیس کردند.

موسسه اعتبار سنجی مودیز پس از اعلام نتایج همه پرسی رتبه اعتباری «اوراق قرضه دولتی» انگلیس را از وضعیت «ثبات» به «منفی» تغییر داد. این موسسه اعتبارسنجی هشدار داد رشد اقتصادی انگلیس پس از این ضعیف تر خواهد شد و سیاست های اقتصادی این کشور ممکن است با شکست مواجه شود و قدرت مالی دولت انگلیس در همین راستا کاهش خواهد یافت.

موسسه اعتبار سنجی مودیز در بیانیه خود آورده است، تبعات منفی این شوک بر اقتصاد انگلیس تا زمانیکه دولت این کشور موفق به سیاست های اقتصادی جایگزین سیاست فعلی بشود در اقتصاد این کشور ادامه خواهد داشت.

مودیز رتبه اعتباری انگلیس را همچنان AA+ دانست. این رتبه سه سال پیش از AAA به رتبه کنونی تنزل یافته بود.

موسسه اعتابر سنجی استاندارد اند پورز که با نام اس اند پی نیز شناخته شده است، دیروز(جمعه) هشدار داد، رتبه اعتباری انگلیس با برگزاری این همه پرسی ممکن است از رتبه اعتباری AAA تنزل یابد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار خبر 5 تیر 1395، کدمطلب: 13910614001266 ،www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین