پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 17
کد خبر: ۲۰۷۳۷
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
موسسه اعتبار سنجی مودیز‌ چشم اندازی منفی را برای رتبه اعتباری «AA۱» انگلیس در نظر گرفت و اعلام کرد رتبه اعتباری انگلیس پس از ترک اتحادیه اروپا در معرض ریسکی بزرگ تر قرار گرفته است.

شعار سال: موسسه اعتبار سنجی مودیز اعلام کرد، رتبه اعتباری انگلیس پس از ترک اتحادیه اروپا در معرض ریسکی بزرگ تر قرار گرفته است، زیرا این کشوربرای مذاکره موفق برای خروج از این اتحادیه با چالش های مهمی مواجه خواهد شد.

مودیز پس از رفراندوم روز پنجشنبه جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا چشم اندازی منفی را برای رتبه اعتباری «AA1» این کشور در نظر گرفت.
این موسسه اعتبار سنجی اعلام کرده: «در طی چند سالی که انگلیس باید برای برقراری روابط تجاری با اتحادیه اروپا مجددا مذاکره کند، مودیز انتظار افزایش ابهام، کاهش اعماد و افت هزینه های مصرفی و سرمایه گذاری را دارد که موجب کاهش رشد اقتصادی این کشور خواهد شد».
پیشتر وزارت دارایی و بانک مرکزی انگلیس هشدار داده بودند که رای به خروج از اتحادیه اروپا این کشور ا با زیان های اقتصادی عمده ای مواجه خواهد ساخت.
موسسه اعتبارسنجی استاندارد اند پورزهم که تنها موسسه اعتبارسنجی است که همچنان رتبه اعتباری A3 را برای انگلیس حفظ کرده، قبل از رفراندوم روز پنجشنبه گفته بود که اگر انگلیس رای به خروج از اتحادیه اروپا بدهد با کاهش رتبه اعتباری مواجه خواهد شد. موسسه فیچ هم روز جمعه اعلام کرد که این رای دارای تبعات «نسبتا منفی» خواهد بود.
اما مودیز اولین موسسه ای بوده که بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه رفراندوم چشم انداز اقتصادی این کشور را منفی در نظر گرفته است. در گزارش مودیز آمده است: «پیش بینی پذیری سیاست ها و موثر بودن سیاست گذاری های اقتصادی... احتمالا تا حدی کاهش یافته است... این پالش ها برای سیاستگذاران و مقامات قابل توجه خواهند بود».

با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 6 تیر 1395، کد مطلب: 1115081:www. tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین