site traffic analytics اگر صنعت توریسم و گردشگری این است، می خواهیم هرگز نباشد! | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۲۷۶۵
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۲
طبیعت و محیط زیستمان چه گناهی کرده است که باید تاوان سنگین بی‌‌انضباطی و بی‌فرهنگی شهروندانش را بپردازد.این روزها به مناظر طبیعی، جنگلها و رودخانه ها که می روی با تصویری مملو از آشغال‌ها و پلاستیک های خوراکی‌ ای مواجه می شوی که انسان‌ها آن را مصرف کرده‌اند. البته زباله ها تنها یک طرف ماجرا است و بارها دیده شده با بی احتیاطی ها و خاموش نکردن آتش ها که برای طبخ غذا و کباب تهیه می شود طبیعت مان را کباب و به ورطه شعله های آتش و نابودی می کشانند.

شعار سال: اینکه تعطیلات را با کوله باری از بی فرهنگی به پایان برسانیم و طبیعت و محیط زیست کشور را که در این سالها حال و روز خوبی ندارد را با چالش بزرگ و لاینحلی به نام زباله مواجه کنیم توریسم و گردشگری نیست.

این روزها به مناظر طبیعی، جنگلها و رودخانه ها که می روی با تصویری مملو از آشغال‌ها و پلاستیک های خوراکی‌ ای مواجه می شوی که انسان‌ها آن را مصرف کرده‌اند.

البته زباله ها تنها یک طرف ماجرا است و بارها دیده شده با بی احتیاطی ها و خاموش نکردن آتش ها که برای طبخ غذا و کباب تهیه می شود طبیعت مان را کباب و به ورطه شعله های آتش و نابودی می کشانند.

از زباله ها و شعله های آتش که بگذریم با بی فرهنگی و بی بند و باری که بسیاری از گردشگران بوجود می آورند چه کنیم؟

بسیاری از ییلاقات و مناطق جنگلی و توریست پذیر در نقاط روستایی مان واقع شده است، محلی که روستائیان مان در آن زندگی و به امرار و معاش می پردازند.

آنچه که عیان است اکثر گردشگران عرف و فرهنگی که در روستاها رواج دارد را رعایت نمی کنند و با پوششهای نامناسب و سرو صداهایی که بوجود می آورند این ذهنیت را بوجود می آورند که برای تخریب و آزار و اذیت اهالی منطقه وارد فضای روستایی و ییلاقی می شوند.

در برخی موارد دیده ایم که باغات مردم و محصولاتشان با حضور برخی گردشگران و دست درازی هایشان نابود شده است.

طبیعت و محیط زیستمان چه گناهی کرده است که باید تاوان سنگین بی‌‌انضباطی و بی‌فرهنگی شهروندانش را بپردازد.

اگر صنعت توریسم و گردشگری این است؟ که با قطع درختان و ریختن زباله و شعله های آتش و بی بند و باری اخلاقی مواجه شویم می خواهیم هرگز نباشد.

صنعتی که متولیانش فکر و چاره ای برای مشکلات پسا گردشگری اش نکنند نباشد بهتر است.

اگر فرهنگ سازی بلد نیستند ، صنعتش را جمع کنند زیرا در صنعتی که حس امنیت و آرامش در آن وجود نداشته باشد ارزشی ندارد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری 8 دی ، تاریخ انتشار 15 خرداد 98، کد خبر: 397652، www.8deynews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین