پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۷۳۱
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به ورود تعزیرات به بیش از ۱۲۰ هزار پرونده در ۸۳ روز نخست سال جاری، به تشریح مهمترین این پرونده‌ها پرداخت.

شعار سال: سید یاسر رایگانی در نشست خبری در تشریح اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی طی 83 روز نخست از سال جاری (تا 21 خرداد 98) با اشاره به ورود120 هزار و 641 پرونده به تعزیرات، از مختومه شدن107 هزار و 82 پرونده خبر داد و اظهار کرد: تمامپرونده‌های ماندهسازمان 54 هزار 455فقره پرونده است.

محکومیت 770 میلیارد تومانی متخلفان در 83 روز

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: متخلفان در این 83 روز به هفت هزار و 703 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شده‌اند،بیشترین پرونده‌هامربوط به حوزه کالا و خدمات و بیشترین ارزش ریالی تخلف مربوط به حوزه قاچاق است که مقایسه تعداد پرونده‌هایقاچاق و میزان ارزش ریالی نشان‌دهندهبرخورد با قاچاقچیان در سطح کلان است.

گران‌فروشی بیش از 90 هزار دستگاه گوشی تلفن‌همراه توسط یک شرکت بین‌المللی

وی با اشاره به تخلف یک شرکت بین‌المللیبه دلیل گران‌فروشی بیش از 90 هزار دستگاه گوشی تلفن‌همراه به پرداخت 97 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم ورأی صادره در شعبه تجدیدنظر قطعی شده است.

تخلف 19 میلیاردی 6363 واحد متخلف در ماه مبارک رمضان

رایگانی درباره جزئیات ضیافت نیز با اشاره به انجام 16 هزار و 472 مورد بازرسی توسط سه هزار و 502 تیم گشت مشترک تعزیرات در ایام ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: در این بازرسی ها پنج هزار و 822واحد دارای تخلف بودند،پنج هزار و 824واحد بدون تخلف شناخته شده، چهار هزار و 826واحد تذکر گرفتند و برای شش هزار و 363متخلف پرونده تشکیل شده و متخلفان جمعاً به پرداخت 196 میلیارد و 494 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره تخلفات خودرویی نیز خاطرنشان کرد: گروه خودروسازی بهمن به تحویل150 دستگاه خودروی بِستر تعهد داده بود که مشکلاتی در تحویل آنها وجود داشتکه با ورود تعزیرات به قیمت مصوب سازمان حمایت ( 103 میلیون تومان) تحویل مشتریان شدهمچنین درباره خودروی هاوال، تحویل100 دستگاه خودروی مانده را پیگیر و اجرایی کردیم و تعهد تحویل هزار و 400 دستگاه خودروی هاوال دیگرباقی‌مانده، آخرین وضعیت واردات قطعات این خودرو را از گمرک استعلام کردیمواز پلیس راهور و سایر دستگاه‌هاپیگیری تحویل این خودروها در حال انجام است.

وی افزود: شرکت سایپا سیتروئن تعهد تحویل دو هزار دستگاه خودروی C3 داشتند کههزار و 300 دستگاه خودرو را تحویل داده و برای700 دستگاه باقی‌ماندهمهلت یک ماهه برای تحویل به آنها داده‌ایم همچنین شرکت کرمان موتور تعهد تحویل 45 دستگاه خودرو را داشتندکه با پیگیری این تحویل انجام شدو در حال حاضر 40 نفر جدیدمراجعه کرده وبه دلیل عدم تعهدات در حال پیگیری این موارد جدید هستیم.

رایگانیبا بیان اینکه شرکت های ایران خودرو و سایپا نیزدر حال انجام تعهدات و تحویل خودروها هستند، گفت: یکی از شهروندان در مراجعه به تعزیرات درباره شرکتسایپا گفته: خودرو من کراس 300 برلیانس فول اتوماتیک بوده که در پیش فروش باید همان موقع مبلغ خودرو را واریز می‌کردیم، می‌گویند تاریخ صدور دعوتنامه در ماه‌هایتیر مرداد و شهریور است و در هر ماهی که صادر شود حداقل 60 روز بازه زمانی تحویل خودرو طوی می‌کشدکه این تماماً به نفع شرکت است، از طرف دیگر پرسیدم اگر بخواهیم پول را پس بگیریم چه؟ گفتند که وارز پول شما با سودش سهماه زمان می‌بردیعنی اگر پولمان را هم بخواهیم باید سهماه صبر کنیم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکوتی در تشریح ورود تعزیرات به پرونده کاغذ در استان فارس، گفت: گشت مشترک تعزیرات با دریافت گزارش احتکار کاغذ به محل اعزام و پس از بررسی مشخص شد فردی بدون ثبت اطلاعات محموله در سامانه جامع انبارها، محموله مذکور را در انباری نگهداری کرده و با توجه به دریافت اظهارات متهم و مشخص شدن سوءنیت وی،حکم به توزیع کاغذهای کشوفه در شبکه رسمی به نرخ مصوب سازمان نظارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

تعلیق کارت بازرگانی سه شرکت متخلف در زمینه کاغذ

وی ادامه داد: در استان سمنان شش پرونده عدم ایفای تعهدات برای خرید کاغذ تشکیل شدهو در این زمینه سهشرکت متخلف به شش ماه تا یک سال تعلیق کارت بازرگانی و اعاده عین ارز دریافتی به بانک شاکی محکوم شده‌‌اند،ارزهای دریافتی شامل 13 میلیون یورو، 662 میلیون ون کره و سهمیلیون یوآن چین بوده است.

رایگانی با اشاره به تشکیل 30 فقره پرونده احتکار کاغذ در استان تهران، متذکر شد:یک فقره به دلیل عدم صلاحیت به مراجع ذیصلاح ارسال، برای دو پرونده منع تعقیب صادر شدو سهپرونده نیز با ارائه مدارک، برائت گرفتند،15 پرونده نیز در حال رسیدگی و دریافت استعلام است همچنین نه پرونده نیز مهلت یک هفته‌ایبرای اجرای ضوابط قیمت‌گذاریدریافت کرده‌اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات از کشف 160 کیسه شیرخشک (چهار تُن) در حال قاچاق توسط مأموران پلیس آگاهی شهرستان ایرانشهر خبر داد و گفت: با توجه به تأییددانشگاه علوم پزشکی در مورد مصرف قابل انسانی این محموله، حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی ادامه داد:محموله 25 تنی شیرخشک نیز توسط پلیس آگاهی کشف و پس از استعلام مصرف انسانی از دانشگاه علوم پزشکی حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت پنج میلیارد و 600 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

رایگانی متذکر شد: لازم به ذکراست که از ابتدای سال جاری تاکنون پنج فقره پرونده شیرخشک به میزان 121 تن تشکیل شده که سهفقره مختومهو دوپرونده با مقدار 107 تن در حال رسیدگی است.

به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات محموله لوازم پزشکی و باطری تلفن‌همراهقاچاق در گلوگاه شهید مدنی مهریز یزد به ارزش شش میلیارد ریال کشف شده و پرونده در حال رسیدگی و صدور رأی است.

کشف 11 کیلوگرم طلای قاچاق در استان کردستان

وی با اشاره به کشف11 کیلو و 235 گرم و 310 سوت زیورآات سفید و زرد قاچاق، در استان کردستان، گفت:رسیدگی به پرونده آغاز و با احراز تخلف متهم به ضبط محموله و پرداخت 12 میلیارد و 729 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

رایگانی از کشف محموله قاچاق پارچه از یک کامیون در حال تردد در دشت ارژن فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: پرونده متخلف تشکیل و استعلام های لازم انجام شد و با توجه به عدم ارائه مدارک قانونی توسطمتهم و تائید مراجع ذیصلاح، محموله توقیف و به سازمان اموال تملیکی ارسال شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات ادامه داد: ارزش این محموله 27 میلیارد ریال است و حکم متهم نیز به زوی صادر می‌شودهمچنین یک محموله پارچه قاچاق نیز به ارزش 32 میلیارد ریال از یک کامیون در استان فارس کشف شده و شعبه در حال دریافت اظهارات متهم است.

وی از کشف یک محموله قاچاق لوازم یدکی به ارزش شش میلیارد ریال و ارسال پرونده به تعزیرات حکومتی استان فارس خبر داد و یادآور شد: مأموران اجرای احکام تعزیرات فارس پس از محکومیت 15 میلیارد ریالیقاچاقچی ارز، موفق شدند مقدار سهمیلیارد ریال از این جریمه را وصول و به حساب خزانه دولت واریز کنند.

رایگانی ادامه داد: در پرونده قاچاق ارز دیگری نیز که متهم 15 میلیارد ریال جریمه شده بود، مأموران اجرای احکام استان فارس مقدار دو میلیارد و 400 میلیون ریال از جریمه مذکور را وصول کردند.

به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات، پرونده عدم ایفای تعهدات ارزی یک شرکت به ارزش 16 میلیارد ریال در تعزیرات ایلام تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

رایگانی با اشاره به تشکیل پنج پرونده قاچاق دام (گوسفند و شتر) به ارزش نه میلیارد ریال، در استان خراسان جنوبی، گفت: یک شرکتبه اتهام کسری گندم و عرضه خارج از شبکه گندم در استان گلستان به پرداخت 175 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد همچنینشرکت دیگری نیز در استان گلستان به اتهام عرضه خارج از شبکه گندم به پرداخت 66 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

محکومیت چهار قاچاقچی سوخت در استان هرمزگان

وی افزود: در چهارپرونده قاچاق سوخت در استان هرمزگان 12 نفر متهم جمعاً به پرداخت 34 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده‌اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات متذکر شد: پرونده احتکار میوه توسط فردی به ارزش 18 میلیارد ریال و پرونده قاچاق پتو توسط دو نفر به ارزش 200 میلیارد ریال و همچنین پرونده قاچاق تن ماهی به ارزش 120 میلیارد ریال از مهمترینپرونده‌های در دست رسیدگی در استان هرمزگان است.

رایگانی تصریح کرد: در استان آذربایجان غربی،برای مدیرعامل یک شرکت وارداتی به دلیل گران‌فروشی یک هزار و 322 دستگاه کولرگازی جریمه 21 میلیارد ریال صادر شده،در یک پرونده ارزی، حواله ارزی خارج از ضوابط تعیینی توسط یک شرکت به میزان 80 هزار یورو وصولو حکم جریمه 78 میلیارد ریالی متهم نیز در شعبه تجدیدنظر قطعی شده است.

کشف گران‌فروشی 71 هزار کیلوگرم برنج توسط اطلاعات سپاه خراسان شمالی

وی با اشاره به محکومیت 88 میلیارد ریالی یک شرکت صادرداتی به دلیل قاچاق 44 هزار و 800 کیلوگرم بشکه رزین حاوی 85 درصد مواد سوبسیدار از نوع نفت سفید در استان آذربایجان غربی، گفت: با گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران خراسان شمالی در مورد گران‌فروشی 71 هزار و 400 کیلوگرم برنج توسط یک شرکت بومی، تخلف بررسی و پس از احراز، متهم به پرداخت سه میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شده که این حکم در مرحله اجرا است.

سخنگوی سازمان تعزیرات درباره پرونده‌های رسیدگی شده در استان مرکزی نیز خاطرنشان کرد: قاچاقچی محموله سیگار به ارزش 18 میلیارد ریال در تعزیرات حکومتی به ضبط محموله به نفع ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و پرداخت 18 میلیارد و 483 میلیون ریال جزای نقدی و همچنین ضبط خودرو حامل محموله محکوم شد همچنین دو پرونده احتکار فویل آلومینیومی در این استانبه ارزش 82 میلیارد ریال در حال رسیگی است.

ضبط یک میلیون و 700 هزار نخ سیگار در استان کرمان

رایگانی از توقف یک کانتینر توسط مامورأن نیروی انتظامی استان کرمان خبر داد و یادآور شد: بررسی‌ها نشان داد بارنامه این کانتینر مربوط به پارچه است اما با توجه به مشکوک بودن رفتارهای راننده، مأموران اقدام به فک پلمپ کانتینر و کشف یک میلیون و 700 هزار نخ سیگار کردند و بلافاصله پرونده به تعزیرات ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفتنهایتاً متهم پرونده به پرداخت 19 میلیارد ریال جریمه نقدی و ارزش خودروی حامل محموله محکوم وحکم به ضبط سیگارهای مکشوفه نیز صادر شد.

گران‌فروشی 143 هزار کیلو گوشت مرغ در سمنان

وی افزود:مدیرعامل کشتارگاه «الف» در استان سمنان به دلیل گران‌فروشی143 هزار و 192 کیلوگرم گوشت مرغ، در تعزیرات به پرداخت 12 میلیارد و 96 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و ممهور کردنپروانه به مهر تخلف مرتبه اول محکوم شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با هماهنگی انجام شده توسط معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان مقرر شده بود که سازمان همیاری شهرداری سهمیه گوشت گرم گوسفندی تنظیم بازار را برای توزیع میان مصرف‌کنندگانبر اساس فرم زمانبندی و سهمیه شهرستان خرم‌آباد، تحویل فروشگاه های منتخب کند.

رایگانی ادامه داد: حسب گزارش هایدریافتی سازمان مذکور برخلاف ضوابط توزیع، کالای مورد نظر را تحویل واحدهای صنفی مربوطه نکرده و بر همین اساس پرونده تخلف تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت کهدر بررسی‌هایشعبه سوم ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی خرم‌آباد، موضوع عرضه خارج شبکه مقدار یک هزار کیلوگرم گوشت گوسفندی محرز و مشخص شد و نهایتاً متهم (سازمان همیاری شهرداری) به پرداخت یک میلیارد و 820 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

وی تصریح کرد: یک شرکت واردکننده مواد اولیه صنایع تولید کفش در استانآذربایجان شرقی به دلیل گران‌فروشی و عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری به پرداخت 59 میلیارد ریال جریمه محکوم شد، این شرکت مواد اولیه صنایع کفش را فرآوریمی‌کردیعنی کاتالیزور را به صورت خام وارد کرده و پس از فرآوری آن را به 20 گرید مختلف تغییر داده و با قیمت جدید به فروش می‌رسانداما از نظر کارشناسان عمل فرآوری دلیل بر افزایش قیمت اینم کالا نیست و تخلف است.

کشف شش میلیون و 700 هزار درهم قاچاق در خراسان رضوی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به کشفشش میلیون و700 هزار درهم ارز قاچاق توسط مامورأن مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان خراسان رضوی، گفت: بلافاصله برای فرد متخلف پرونده تعزیراتی تشکیل که در نهایت پس از رسیدگی و اخذ دفاعیات متهم به پرداخت 54 میلیارد و 976 میلیون و 501 هزار ریال جزای نقدی، معادل یک برابر بهای ارز قاچاق و ایضاً پرداخت مبلغ 54 میلیارد و 976 میلیون و 501 هزار ریال معادل ارزش ارز از بین رفته محکوم شد.

وی افزود: فرد متخلف در مجموع به پرداخت 109 میلیاردو 953 میلیون و دو هزار ریال محکوم شد.

به گفته رایگانی یک شرکت تولیدی بطری آب معدنی در استان کهگیلویه و بویراحمدکه با کد بورسی سهیمه ماهانه مواد پتروشیمی را خریداری می‌کردتا بطری آب معدنی تولید کند،این سهمیه را به صورت آزاد و غیرمجاز در شمال و کردستان به فروش رسانده که به همین دلیل به پرداخت 34 میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 23 خرداد 98، کد مطلب: 2031302:www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین