پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۸۷۴
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
حسین کریم پور ماکیانی معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی با اشاره به فعالیت مراکز ملاقات بهزیستی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود گفت: روانشناسان با حضور در این مراکز، کودکان طلاق را برای ملاقات با ولی جدا شده، آماده می کنند.
شعار سال:معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی با اشاره به فعالیت مراکز ملاقات بهزیستی برای دیدار کودکان طلاق با والدین خود گفت: روانشناسان با حضور در این مراکز، کودکان طلاق را برای ملاقات با ولی جدا شده، آماده می کنند.

 حسین کریم پور ماکیانی افزود: سازمان بهزیستی کشور فضایی برای ملاقات فرزندان طلاق با والدین خود طراحی کرده است چراکه فضای دادگاه ها، فضای مناسب روحی و روانی بر ای کودکان خردسال و فرزندان نبود.

وی ادامه داد: حال دیگر نیازی نیست تا کودکان در کلانتری و قوه قضاییه، پدر یا مادر خود را ببینند بلکه فضایی متناسب با شرایط روحی فرزندان کودک در بهزیستی طراحی شده و در اتاق بازی، تاب ، سرسره و چند اسباب بازی تعبیه شده تا بتواند بحران روحی کودک را کاهش دهد.

معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی گفت: درصورت نیاز، مشاوره و روانشناس با کودک صحبت خواهد کرد و شرایط کودک را پایدار می کند.

کریم پور ماکیانی افزود: مشاور برخی موارد را برای کودک توضیح می دهد چون معمولا در فرآیند طلاق، دو طرف بیکار نخواهند نشست و قطعا اگر قاضی حکمش براین منوال قرار گرفت که حضانت کودک با مادر باشد، معمولا مادر، کودک را از ملاقات با پدر نهی می کند یا تلاش می کند که فاصله بین فرزند و پدر را بیشتر کند یا این حالت در مورد پدر نیز صدق می کند که سعی می کند فاصله فرزند و مادر را زیاد کند.

 معمولا مادر، کودک را از ملاقات با پدر نهی می کند یا تلاش می کند که فاصله بین فرزند و پدر را بیشتر کند یا این حالت در مورد پدر نیز صدق می کند که سعی می کند فاصله فرزند و مادر را زیاد کند.

وی ادامه داد: این اظهارات، کار روانشناس ما را سخت می کند؛ اگر قاضی، فرزند را به پدر بدهد ، دیدن کودک برای مادر کار راحتی نخواهد بود. به هر ترتیب او هم مواردی را برای کودک تعریف خواهد کرد که بعضا مهمل ، بیهوده ، پوچ خودساخته و خلاف واقعیت است.

کریم پور ماکیانی ادامه داد: روانشناس بهزیستی در اینگونه مواقع باید با فرزند صحبت کند؛ هنگام ملاقات فرزندان طلاق با والدین خود، نماینده دادگاه نیز حضور دارد اما تشخیص سازمان بهزیستی بر این بود که بچه دادگاه نرود چون بحران روحی برای فرزند پیش می آید.

مهیا کردن شرایط سالم برای ملاقات کودکان طلاق با والدین

وی اضافه کرد: فضای آرام تری در بهزیستی فراهم شده تا کودک راحت تر بتواند نظرش را اعلام کند؛ براساس تفاهم نامه بهزیستی با قوه قضائیه، بهزیستی باید فضایی را برای ملاقات فرزندان با والدین اختصاص دهد و رابط قضایی نیز اینجا مستقر می شود اما بهزیستی براساس احساس مسئولیت خود و خارج از مفاد تفاهم نامه، روانشناس و مشاوره را نیز در اتاق ملاقات فرزندان با والدین مستقر کرده است.

معاون مجموعه مرکز ذوالفقاری بهزیستی گفت: هنگامیکه روانشناس احساس می کند ملاقات کودک با والدین در شرایط معمولی و عادی صورت نمی گیرد، ورود می کند و قضیه را کارشناسی می کند.

کریم پور ماکیانی افزود: در این شرایط روانشناس با پدر، مادر و کودک به طور جداگانه صحبت می کند تا این ملاقات سالم تر صورت بگیرد تا حداقل کودک از ملاقات ها آسیب نبیند.

وی یادآور شد: این ملاقات ها خارج از وقت اداری صورت می گیرد؛ فعالیت این مراکز برای دومین سال است که ادامه دارد.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:27مرداد1398،کدخبر:886136،www.borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین