پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۰۴۶
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در شرایط رکود تورمی، باید دو نوع سیاست «مالی انبساطی» را برای رکود و سیاست «پولی انقباضی» را برای بخش‌های منجر به تورم در نظر بگیریم.
شعار سال : دومین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰ با موضوع «بخشنامه بودجه ۱۴۰۰» در سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل شد و تصمیمات نهایی آن، جهت تصویب به شورای اقتصاد و نهایتا هیات وزیران در هفته جاری ارائه خواهد شد.

«بخشنامه بودجه ۱۴۰۰» با همکاری دو دفتر اقتصاد کلان و تلفیق این سازمان تدوین شده بود که شامل "تصویر کلی بودجه ۹۹"، "روند افزایش درآمدها"، "وضعیت کشور در شرایط ناشی از تحریم و شیوع کرونا" و "سیاست‌های بودجه‎ای لایحه ۱۴۰۰" می‎شد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه گفت: در شرایط رکود تورمی، باید دو نوع سیاست «مالی انبساطی» را برای رکود و سیاست «پولی انقباضی» را برای بخش‌های منجر به تورم در نظر بگیریم.

وی افزود: دو پیشنهاد؛ افزایش درآمد‌ها از محل درآمد‌های مالیاتی و مولد سازی دارایی‌ها و همچنین مدیریت هزینه‌ها از طریق بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، در ستاد اقتصادی دولت مورد توجه قرار گرفته بود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۰۵۷۵۱۱، borna.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین