پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۴۱۵
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
اینکه یک نماینده به هر دلیلی از یک وزیر سوالاتی بپرسد و تهدید به صحن کشیدن کند و با توضیحات درست و غلط بگوید قانع شده، برای افکار عمومی کافی نیست و دوره مجلس رضاخانی هم تمام شده و نظام نظام مشارکتی، انقلابی و اسلامی است. آقای دهنوی بعنوان نماینده مجلس، وظیفه دارد که به شفافیت تمام توضیح دهید که چرا از صحبت‌های وزیر نفت، قانع شده است. یادآور می‌شویم که جنس این قانع شدن، قانع شدن فردی و شخصی و سلیقه‌ای نبوده و در مقام قانونگذار، باید منطقی و نظام‌مند باشد. منتظر شفافیت آقای دهنوی هستیم.
شعار سال : سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توضیحات زنگنه به پاسخ‌های دهنوی و قانع شدن وی گفت: با توجه به این شرایط سوال از وزیر نفت به صحن ارجاع نمی‌شود.

به گزارش مشرق، مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور) این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه امروز میزبان اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی بودیم و گزارشی ازفعالیت‌های آن‌ها بیان شد و درخواست‌های خود را به صورت مکتوب تقدیم رئیس کمیسیون کردند.

وی افزود: در جلسه امروز در خصوص تعیین تکلیف سوال ۲۱ نفر از نمایندگان از بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان نیز بحث و بررسی شد. در این خصوص ۲ نامه به کمیسیون واصل شده بود؛ نامه اول را سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و طراح اولیه سوال نوشته بود که در آن اعلام کرده با توجه به توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون و حضورش در جلسات کارشناسی داخل وزارت نفت، نسبت به سوال قانع شده و لذا درخواست کرده که سوال به صحن علنی ارجاع نشود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره نامه دوم تصریح کرد: توسط ۱۲ نفر از دیگر نمایندگان سوال کننده از جمله بنده (مالک شریعتی) ـ که در جلسه بررسی سوال از بیژن نامدار زنگنه هم نیمی از ۱۵ دقیقه وقت را به عنوان یکی از سوال کنندگان صحبت کرده بودم ـ خطاب به رئیس کمیسیون انرژی نوشته شده بود مبنی بر اینکه با توجه به کسب اطلاع از توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون، قانع نشده‌اند و خواستار ارجاع سوال به صحن علنی هستند.

وی خاطرنشان کرد: برداشت رئیس کمیسیون انرژی مجلس به عنوان اداره کننده جلسه از آیین نامه این بود که، چون سید محسن دهنوی نماینده تهران و عضو هیات رئیسه مجلس از توضیحات وزیر نفت و همکاران وی در وزارتخانه قانع شده است کفایت می‌کند و قانع نشدن سایر نمایندگان سوال کننده حقی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند و لذا سوال به صحن علنی ارجاع نمی‌شود. البته در این باره نکاتی هست که بعدا و جداگانه خارج از موضع سخنگویی کمیسیون و به عنوان یک نماینده و سوال کننده می‌گویم.

نماینده تهران در مجلس همچنین گفت: پنج شنبه این هفته هیاتی از کمیسیون انرژی مجلس به دعوت نمایندگان زابل (دهمرده و سرگزی) به استان سیستان و بلوچستان سفر خواهد کرد. در این سفر فریدون عباسی رئیس، مالک شریعتی سخنگو، سنگدوینی رئیس کمیته گاز و گیلانی از اعضای کمیسیون به استان سفر خواهند کرد تا از نزدیک آخرین وضعیت گازرسانی را نظارت و از نیروگاه بادی میل نادر بازدید کنند. لازم به ذکر است مدیرانی از وزارت نفت و وزارت نیرو نیز هیات را همراهی خواهند کرد.
 

شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از مشرق نیوز، تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، کد خبر:1118821، mashreghnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین