پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۱۲۷۳
تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است، وقتی رد پای دولت در بازار‌های مسکن، سکه و ارز دیده می‌شود، انتظار مردم برای حرکت نقدینگی به سمت تولید محقق نمی‌شود.
شعار سال: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است، وقتی رد پای دولت در بازار‌های مسکن، سکه و ارز دیده می‌شود، انتظار مردم برای حرکت نقدینگی به سمت تولید محقق نمی‌شود.

رفتار‌های دولت
معصومه پاشایی بهرام در جلسه علنی مجلس در تذکر شفاهی خود، اظهار داشت:
رفتار‌ها و واکنش‌های دولت نسبت به مسائل داخلی و خارجی در حوزه‌های مختلف، مردم را به این باور رسانده که دولت نسبت به شرایط زندگی مردم بی تفاوت شده است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس در ادامه، افزود:
در این شرایط بحرانی بازار و اوضاع معیشتی مردم، رئیس‌جمهور عزمی برای معرفی وزیر صنعت ندارد و گاهی شنیده می‌شود به دنبال افراد غیرمتخصص می‌رود، درخواست می‌کنم سریعاً یک وزیر متخصص و آشنا به وزارتخانه معرفی کنید.

نبود کنترل و نظارت
وی در ادامه افزود:
تذکر بعدی در مورد نبود کنترل و نظارت کافی بر شرکت‌ها و موسسات دولتی بانک‌ها و صندوق‌هاست که به جای سرمایه‌گذاری در تولید، به سمت بازار غیر مولد و دلالی رفته اند.

آقای رئیس‌جمهور، وقتی شما خودتان سرمایه‌ها را به سمت تولید نمی‌برید و رد پایتان در بازار‌های ملک، مسکن و سکه و ارز دیده می‌شود چطور انتظار دارید مردم نقدینگی به سمت تولید ببرند و در بازار آرامش حاکم شود؟

پاشایی با اشاره به مشکلات دولت الکترونیک، بیان کرد:
دولت در اجرای تکالیف مربوط به دولت الکترونیک و تکمیل سامانه‌های موضوع قانون برنامه ششم و تهیه نقشه جامع یکپارچه‌سازی سامانه‌ها در راستای تولید تبادل و پردازش داده‌های اقتصادی سهل‌انگاری و کم‌کاری فاحشی دارد که هر انسان عاقلی فکر می‌کند عمدی در کار است.

درمان اقتصاد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، اظهار داشت:
درمان درد اقتصاد سامانه‌ها است، چرا انجام نمی‌دهید؟ چرا نمی‌خواهید شفافیت در اقتصاد ما حاکم شود و از این بحران داخلی خارج شویم، منافع چه کسی یا کسانی را می‌بینید که از منافع ملی ما با اهمیت‌تر است؟

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صنایع، تاریخ انتشار: 30 شهریور 1399، کد خبر: 216597،  www.sanayepress.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین