پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۲۹۸
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
استاندار گیلان گفت: لازم است حضور میدانی فرمانداران برای بازدید از پروژه‌های عمرانی، تولیدی و اقتصادی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یابد و نظارت و رصد مستمر بازار کالا بویژه کالا‌های اساسی، اقدام و از هرگونه رشد غیرمتعارف قیمت‌ها جلوگیری شود.
شعار سال: ارسلان زارع، استاندار گیلان در نشست با فرمانداران، تکریم ارباب رجوع، خدمت‌رسانی به مردم و صیانت از حقوق شهروندی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید بسترسازی‌های لازم برای افزایش اعتماد و سرمایه اجتماعی صورت گرفته و خدمتگزاری به مردم به عنوان یک اصل مورد توجه باشد و لحظه‌ای، از گره گشایی امور مردم غفلت نشود.

وی ارتباط با بدنه فعال اجتماعی را موضوعی مهم خواند و افزود: ملاقات‌های چهره به چهره، دیدار با احزاب و گروه‌های سیاسی و افراد ذی نفوذ، شورا‌های اسلامی و همچنین سازمان‌های مردم نهاد به طور منظم انجام شود.

استاندار گیلان ادامه داد: همچنان بر تقویت گفتمان وحدت، همدلی، انسجام و وفاق تأکید دارم و باید تقویت امنیت و آرامش اجتماعی در جامعه پیوسته مورد توجه باشد.

وی اظهار داشت: باید برای امیدبخشی در راستای نشاط سیاسی و بهره گیری از ظرفیت گروه‌های مرجع، معتمدین و چهره‌های سیاسی در راستای امیدافزایی و اقناع‌سازی افکار عمومی برنامه ریزی صورت گیرد.

وی با یادآوری در پیش بودن مهمترین رویداد سیاسی و اجتماعی که سال آینده انجام می‌شود، گفت: برگزاری انتخابات با سلامت و امنیت کامل، زمینه ساز افزایش اعتماد است و باید برای حضور گسترده مردم در این مشارکت بزرگ، بسترسازی‌های لازم صورت گیرد.

زارع در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم استفاده حداکثری بر اساس قانون برای تحقق شعار جهش تولید بیان داشت: این مهم در سایه برنامه ریزی‌های مناسب و هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و تعاونی‌ها صورت گیرد.

وی افزایش حضور میدانی فرمانداران، معاونان فرماندار و بخشداران بمنظور بازدید از پروژه‌های عمرانی، تولیدی و اقتصادی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی، با کیفیت مطلوب ادامه یافته و تقویت شود.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم برگزاری جلسات مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز در بازه زمانی ماهانه در فرمانداری‌ها با حضور دادستان ها، فرماندهان نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط تأکید و فرمانداران را به رصد منظم ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حوزه‌های روستایی و شهری، اجرای فوری و جدی احکام ماده ۹۹ و ۱۰۰ ملزم کرد.

وی خاطرنشان ساخت: ذخیره‌سازی کالا‌های اساسی بویژه برای ایام عید نوروز و همچنین نظارت مستمر و رصد قیمت کالا‌ها و خدمات بصورت روزانه انجام پذیرد ضمن آنکه باید نسبت به رصد مستمر بازار کالا بویژه کالا‌های اساسی اقدام و از هرگونه افزایش غیرمتعارف قیمت‌ها در استان جلوگیری شود.

زارع طرح مدیریت پسماند روستایی را اقدامی اصولی برای مدیریت مسئله زباله عنوان و اضافه کرد: آموزش صحیح و تدوین برنامه‌های لازم جهت مدیریت پسماند، در دستور کار باشد چراکه در کنار فعالیت‌های عمرانی، نیازمند آموزش و مشارکت مردم هستیم تا اهمیت تفکیک زباله از مبدا به درستی تبیین و گام‌های جدی مدیریت زباله به ویژه در روستا‌ها و تولید کمپوست برداشته شود.

وی یادآور شد: لازم است با کمک بخشداری ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به زیباسازی سیما و منظر شهری اقدامات لازم صورت پذیرد.

در این نشست هریک از فرمانداران نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در شهرستان‌ها در راستای برنامه‌های راهبردی توسعه‌ای استان بیان داشتند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیارمیرزا، تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۶۰۵۷۹۸، diyarmirza.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: