پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۹۲۵۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: براساس طرح ساماندهی منابع جذب هرگونه نیرو به صورت شرکتی ممنوع شده و نیرو‌های شرکتی مشغول کار هم باید تبدیل به قرارداد کار معین شوند و قراردادی‌ها هم با داشتن سنوات بالا، تبدیل به پیمانی شده و پیمانی‌ها هم بعد از گذشت حدود ۳ تا ۵ سال تبدیل به آزمایشی و سپس رسمی می‌شوند.
شعار سال : احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با اشاره به ارائه طرح ساماندهی منابع و نیرو‌های انسانی از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون اجتماعی برای بررسی گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری با وجود جامع و کامل بودن، متاسفانه بدرستی و دقیق اجرا نشده و در حق نیرو‌های شرکتی اجحاف شده است.

وی ادامه داد: براساس طرح ساماندهی منابع جذب هرگونه نیرو به صورت شرکتی ممنوع خواهد شد و نیرو‌های شرکتی باید تبدیل به قرارداد کار معین ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری شوند و قراردادی‌هایی هم که از سنوات مشخصی بالاتر برخوردار هستند، تبدیل به پیمانی شده و پیمانی‌ها هم بعد از گذشت حدود ۳ تا ۵ سال می‌توانند، آزمایشی و سپس رسمی شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه به موجب طرح ساماندهی منابع همه تبدیل وضعیت خواهند شد، تصریح کرد: نیرو‌ها فقط به صورت رسمی، پیمانی و قرارداد کارمعین فعالیت می‌کنند و دیگر عنوانی به اسم نیروی شرکتی وجود نخواهد داشت.

ارکانی با اشاره به بحث بار مالی طرح ساماندهی منابع هم گفت: قرار بود، پیش از این تبدیل وضعیت نیرو‌ها در سقف بودجه‌ای اجرا شود و اکنون همان رقم برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است. در بودجه سال ۱۴۰۰ برای قراردادی‌ها بودجه مشخصی تحت عنوان بودجه پرداخت حقوق پیمانی‌ها و رسمی‌ها گذاشته نمی‌شود، زیرا به صورت دقیق عدد بودجه حقوق پیمانی و رسمی‌ها مشخص است، اما برای قراردادی‌ها در سرجمع هزینه‌های جاری هر دستگاه بودجه‌ای اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در صورت وجود منابع مازاد، اضافه کار این افراد هم پرداخت می‌شود بنابراین روی تک تک افراد که قرارداد کار معین هستند، ردیف مجزای حقوقی مانند بند و پیمانی‌ها نداریم، اما نکته مهم آن است که می‌توان شرکتی‌ها را تبدیل به قراردادی کرد به شرط عدم افزایش سقف اعتباری که اکنون به عنوان حقوق به شرکتی‌ها پرداخت می‌شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس تصریح کرد: اکنون در ازای هر نیروی شرکتی رقمی حدود ۳ میلیون تومان به صورت ماهانه به هر دستگاه پرداخت می‌شود که قسمتی از آن تحت عنوان ضریب بالا سری به پیمانکار معرفی کننده، پرداخت می‌شود که براساس طرح ساماندهی منابع با حذف پیمانکار کل این مبلغ به نیرو به عنوان حقوق پرداخت می‌شود و دیگر میزان حقوقش در حالت قراردادی و کار معین با شرکتی فرقی نخواهد کرد.

ارکانی ضمن تاکید براینکه نام پیمانکاران در حقیقت دلال نیروی انسانی است، بیان کرد: پیمانکاران بدون انجام هیچ کاری نیرو‌های انسانی مورد نیاز دستگاه‌ها را به خدمت گرفته و حق واسطه‌گری دریافت می‌کنند که در صورت تصویب طرح ساماندهی منابع، پیمانکاران حذف می‌شوند. پیمانکاران تنها از رانت ارتباطات و واسطه‌گری استفاده می‌کنند، بنابراین در نهایت به موجب این طرح دولت بجای پیمانکار، کارفرما محسوب خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: در اواخر دولت دهم ساماندهی منابع انسانی تحت عنوان طرح مهرآفرین ابلاغ شد و بسیاری از نیرو‌های شرکتی هم قرارادادی شدند، اما در اواسط اجرای طرح، این موضوع توسط مجلس وقت ابطال شد و دیگر ادامه پیدا نکرد و اکنون طی این ده سال همین روال ادامه داشته است.
 
 
شعار سال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، تاریخ انتشار 3 اسفند 99 ، کد خبر : 606662 ، diyarmirza.ir
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
0
0
اين انقلاب بزرگي در زمينه استخدامي هست وبايد از اين مجلس به شدت تشكر كنيم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
0
0
جذب و استخدام در ايران بعد از مدت ها داره خبر هاي خوبي رو به گوش مردم ميرسونه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: