پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۳۰۷۵
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
ظریف مورد اعتمادی می‌گفت، نمی‌دانم کواکبیان با کدام صلاحیت و توانمندی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است؟ ایشان اگر راست می‌گویند و توانایی حل مسائل کشور را دارند در خصوص ۱۰ موضوع مبتلا به و چالش اساسی کشور در حد یک ساعت (هر کدام - صحبت با رویکرد ارایه راه حل) صحبت کنند. زنان در دولت احتمالی من نقش ویزه‌ای دارند، شد برنامه؟ شد راه حل؟ جنس این صحبت، وعده و شعارو از ادعا‌های پشت میزی است که گوش مردم از این نوع حرف‌ها پر بوده و به درد می‌آید.
شعار سال: مصطفی کواکبیان روز سه‌شنبه در نشست خبری با اشاره به ۵٠ برنامه راهبردی، اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی حزب مردم سالاری برای انتخابات ۲۸ خرداد ریاست‌جمهوری، گفت: با حل مشکلات ساختاری، اقتصادی و سیاست خارجی به وضعیت ایده‌آل می‌رسد.

داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری درباره مشکل ساختاری به طرح جمهوریت سوم ارائه شده در حزب اشاره کرد و افزود: وضعیت معیشت مطلوب نیست. در حزب مردم‌سالاری روی این موضوع کار کارشناسی انجام شده است. مشکل اصلی کاهش شدید پول ملی و نرخ دلار بیش از ۵٠ برابر ارزش پول ملی است؛ که بخشی از آن به بانک مرکزی و تحریم‌ها بر می‌گردد. باید استقلال بانک مرکزی حفظ شود و ما برای آن برنامه داریم.

کواکبیان رویکرد حزب مردم‌سالاری را سوسیال دموکراتیک ارزیابی قلمداد کرد و ادامه داد: نوسانات بازار بورس نیاز به ساماندهی دارد و یارانه نقدی نیز باید به این شیوه پرداخت شود. برای طرح کارت رفاه ملی را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در آن حداقل معیشت، بهداشت و آموزش و... یک خانواده ایرانی در آن در نظر گرفته شده است. حزب مردم سالاری خود را سوسیال دموکرات می‌داند.

وی تصریح کرد: ما به بازار آزاد اعتقاد داریم، اما نه به‌شکلی که معیشت مردم در تنگنا قرار گیرد.
 
 
 
کواکبیان و تداوم ادعا‌های پشت میزی

کواکبیان درباره مشکلات در عرصه بین الملل و دیپلماسی خارجی، گفت: لغو کامل تحریم‌ها نسخه شفابخش مشکلات داخلی هم است و در صورتی اتفاق می‌افتد که رابطه ایران را با جامعه بین المللی تعریف کنیم و مذاکره با آمریکا را تابو اعلام نکنیم. قدرت‌هایی، چون چین و روسیه به رغم روابط خصمانه با آمریکا قطع نشده است.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری، دفاع از حقوق شهروندی، حاکمیت قانون، پاسخگو کردن دولت و شفاف سازی را از سایر برنامه‌های حزب عنوان کرد.

وی سایر برنامه‌های حزب مردم سالاری اینطور عنوان کرد: کاهش وابستگی کشور به فروش نفت، توسعه ارتباطات اقتصادی به ویژه با ١۵ کشور همسایه، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه صنایع زود بازده، استفاده از ظرفیت‌های استانی برای رفع مشکلات ملی و استانی، احیای تولید کالا‌های سنتی ایران، جلوگیری از خصولتی کردن اقتصاد با خصوصی سازی درست، پیگیری مطالبات صنفی معلمان آموزش و پرورش و استادان، تصویب قانون مطبوعات و ساماندهی آن، تحول در نظام سلامت جلوگیری از اعتیاد جوانان و نوجوانان، هدفمند کردن آموزش جامعه، پیگیری مطالبات مددکاران و معلولان جامعه و تکریم جانبازان از سایر برنامه‌های خزب است.

کواکبیان، زنان را دارای نقش ویژه در دولت احتمالی خود دانست و ادامه داد: حتما دو وزیر زن در کابینه خواهم داشت و دو معاون رییس جمهوری هم از زنان خواهند بود.

این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری درباره ثبت نام اسحاق جهانگیری و علی لاریجانی در رای داوطلبی در انتخابات ریاست‌جمهوری، خاطرنشان کرد: ما در جبهه اصلاحات سه تصمیم قطعی گرفتیم اینکه نخست داوطلب منتخب ما قطعا از درون جبهه اصلاحات باشد. دوم اینکه تلاش می‌کنیم راه‌های افزایش مشارکت گسترده را فراهم کنیم و اینکه داوطلب نهایی جبهه اصلاحات را پس از اخذ نظرسنجی انتخاب کنیم.

کواکبیان در پاسخ به پرسشی درباره پیش بینی رقابت اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری، تصریح کرد: باید تاکید کنم که در انتخاب رییس جمهوری ۲۸ خرداد نباید عنصر حضور مردم را فراموش کرد و اگر مردم بالای ۶٠ درصد حضور داشته باشند اصلاح‌طلبان پیروز میدان هستند و تمام معادلات تغییر می‌کند و اگر مثل مجلس یازدهم نرخ مشارکت زیر ۶٠ درصد باشد جناح مقابل پیروز می‌شود و باید مشارکت بالا در انتخابات شکل بگیرد.
 
 
 
کواکبیان و تداوم ادعا‌های پشت میزی
این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوال دیگری درباره مقصر وضعیت موجود جلوه دادن دولت از سوی داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، اضافه کرد: بی انصافی است که بگوییم تمام مشکلات بر عهده دولت است و این موضوع با توجه با درگیر بودن دولت با تحریم‌ها باید منصفانه سنجیده شود.

کواکبیان درباره کناره‌گیری‌اش به نفع نامزد دیگر گفت: نامزد‌های نهایی روز یکشنبه بررسی و در جلسه جبهه اصلاحات ایران مقرر شد داوطلب نهایی پس از مناظره‌ها و نظرسنجی میدانی انتخاب شود.

کواکبیان ادامه داد: سال ۸۴ احمدی نژاد را اصلاح‌طلبان روی کار آوردند، زیرا ۴ نامزد داشتند و هیچکدام کنار نرفتند و احمدی نژاد رای آورد و ما دیگر نمی‌خواهیم تجربه سال ۸۴ تکرار شود بنابراین سایر نامزد‌های اصلاح‌طلب به نفع نامزد اصلی کنار می‌روند.

شعار سال؛ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار:۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر: ۸۴۳۳۳۲۹۹، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین