پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 May 27
کد خبر: ۳۴۳۱۱۴
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌های ۲-۳ ماهه با هدف آمادگی کلاس‌اولی‌ها برای حضور در مدرسه خبر داد.
شعار سال: رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای نوآموزان کلاس اولی با توجه به اینکه امسال آموزش‌ها به طور مجازی دنبال شده است و نوآموزان کمتر در دوره‌های پیش‌دبستانی ثبت‌نام کردند، گفت: سال گذشته علی رغم دشواری‌های زیاد خوشبختانه سعی کردیم آمار ثبت نام نزولی نشود و تعداد به اندازه سال قبل بود.

او ادامه داد: در ایام آموزش مجازی ضمن آموزش‌های این دوره در شبکه شاد، در باکس‌های آموزشی مدرسه تلویزیونی هم آموزش‌های مربوط به پیش‌دبستانی مورد توجه قرار گرفت.

به گفته معاون آموزش ابتدایی، با وجود شرایط کرونایی امسال دوره‌های آموزشی را برای نوآموزان کلاس اولی تا زمان آغاز سال تحصیلی پیش‌بینی کرده‌ایم تا در صورت شرکت نکردن در هیچ دوره پیش‌دبستانی، نوآموزان امکان آموزش پیدا کنند.

حکیم‌زاده بیان کرد: آنطور هم که در شیوه‌نامه ثبت‌نام مدارس صراحتا اعلام شده است مدارس موظف هستند دانش‌آموزانی که دوره پیش‌دبستانی را نگذرانده‌اند شناسایی کنند، زیرا دوره‌های کوتاه‌مدت ۲-۳ ماهه‌ای برای این نوآموزان در نظر گرفته شده است، این موضوع به ویژه در حوزه مناطق دوزبانه اهمیت بالایی دارد.

برگزاری دوره‌های آگاه‌سازی برای والدین کلاس‌اولی‌ها

معاون آموزش ابتدایی درباره برگزاری دوره‌هایی ویژه خانواده‌های نوآموزان پیش‌دبستانی و اول ابتدایی اظهار کرد: هر سال برای خانواده‌های نوآموزان پیش‌دبستانی برنامه آموزشی داشتیم امسال هم برنامه آگاه‌سازی خانواده‌ها را با همکاری انجمن اولیا و مربیان دنبال می‌کنیم.

او تصریح کرد: برای برگزاری دوره‌های آگاه‌سازی از ظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه شاد و بخش شادنما بهره گرفته‌ایم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از همشهری، تاریخ انتشار:۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، کد خبر:۶۰۱۹۵۶، www.hamshahrionline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین