پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۳۹۹۴
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
انتخاب نام از جمله مسائلی است که به هنگام تولد نوزاد توسط والدین انجام می‌شود که در آینده افراد می‌توانند تحت برخی شرایطی نام خود را تغییر دهند.

شعار سال: انتخاب نام از گذشته تا به امروز در زمانی که کودکی متولد می‌شود، بر عهده والدین است، اما گاهی اوقات زمانی که کودکان بزرگ می‌شوند، نامی که برای آن‌ها انتخاب می‌شوند را دوست ندارند و تمایل به تغییر نام خود را دارند.
 
جالب است بدانید هر فردی در طول زندگی تنها یک بار می‌تواند نام خود را تغییر دهد. افراد برای تغییر نام خود می‌توانند در صورتی که واجد شرایط لازم باشند، با مراجعه به سازمان ثبت احوال نام خود را تغییر دهند.


شرایط تغییر اسم در شناسنامه
 
اشخاص ۱۸ سال به بالا
 
افراد کمتر از ۱۸ سال که دارای حکم رشد باشند
 
پدر یا جد پدری با ارائه شناسنامه خود جهت فرزندان کمتر از ۱۸ سال
 
سرپرست قانونی (قیم، امین، وصی) برای افراد صغیر و محجور با ارائه مدارک مستند که سمت او احراز شده باشد
 
توجه داشته باشید که افرادی که دارای اسامی مذهبی هستند، با تغییر آن‌ها مخالفت خواهد شد، تنها در صورتی با تغییر نام موافقت خواهد شد که نام جدید از اسامی مذهبی باشد و فراوانی آن نسبت به نام قبلی بیشتر باشد. مثلاً شخصی که نام او جعفر است تقاضای تغییر نام به علی یا محمد می‌نماید، ولی بلعکس آن امکان ندارد.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار: 3 خرداد 1400، کدخبر:7765675 ، www.yjc.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین