پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۵۷۱۵
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
صندوق نوآوری و شکوفایی از ۵۰۰ شرکت آسیب دیده از کرونا حمایت کرده و از سوی دیگر ۳۴ طرح دانش بنیان به ارزش ۸۷۲ میلیارد تومان در راستای جهش تولید تسهیلات دریافت کرده اند.
شعار سال: صندوق نوآوری و شکوفایی براساس ماده ۵ قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان، از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است و از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به بعد با بهره گیری از ظرفیت تمام نهاد‌های فعال در زیست بوم نوآوری و روش‌های تأمین مالی نوین و اهرمی سازی منابع، نسبت به شکل دهی و حمایت از نظام تأمین مالی نوآوری اقدام کرده است.

در دوره دو الی ۳ ساله بیش از ۱۲،۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکت‌های دانش بنیان در سراسر کشور ارائه شده که بیش از ۱۲ برابر عملکرد سال‌های گذشته (از سال ۹۲-۹۷) صندوق است.

با توجه به کارگیری گسترده شبکه همکاران و بهبود فرآیندها، ضمن کاهش زمان ارائه خدمات، قیمت تمام شده آن به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

از آذرماه سال ۹۷ به بعد ۸ هزار و ۵۲۲ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده که از این میزان وام ارائه شده ۷ هزار و ۴۸۰ میلیارد آن از سوی شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شده است. این آمار نشان می‌دهد که ارائه تسهیلات صندوق ۸.۸ برابر از سال ۹۷ به قبل بیشتر شده است.

طرح‌های جهش تولید
همچنین با توجه به نام گذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان «جهش تولید»، صندوق نوآوری و شکوفایی تعداد ۳۴ طرح دانش بنیان را به ارزش ۸۷۲ میلیارد تومان در حوزه‌های مهم با هدف افزایش جهش گونه فروش، صادرات یا اشتغال و کمک به صرفه جویی ارزی و حل چالش‌ها و مسائل ملی و… مورد حمایت قرار داده است.

حوزه‌های بهداشت و درمان، نفت، گاز و پتروشیمی، ارتباطات و مخابرات، غذا و کشاورزی، مواد و محصولات شیمیایی، نظم و امنیت، برق و انرژی‌های نو، حمل و نقل، پوشاک و نساجی، و ساختمان سازی از حوزه‌هایی بودند که طرح‌های فناوری در زمینه جهش تولید داشته اند و از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی مورد حمایت قرار گرفته است.

حمایت ۳۵۰ میلیارد تومانی از طرح‌های مرتبط با کرونا
از سوی دیگر شیوع کرونا در ایران منجر به بروز اثرات اجتماعی و اقتصادی در کشور شد از این رو به اذعان صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی در جهت تسهیل تولید محصولات دانش بنیان مورد نیاز برای پیشگیری و درمان این بیماری انجام شده و بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان برای ۷۰ طرح تولید اقلام مبارزه با پاندمی اعطا شده است.

همچنین نزدیک به ۵۰۰ شرکت آسیب دیده ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد اعطا شده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۲۲۶۳۷۲، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین