پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۷۰۸
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بیشترین رقم کشت شده در گیلان رقم محلی هاشمی و علی کاظمی است.

شعار سال:مسعود الماسی از پایان نشاء برنج در استان گیلان خبر داد و گفت: نشا برنج به جز در برخی از نقاط شهرستان رودبار در استان به پایان رسیده است.
 
وی با بیان اینکه هر ساله نشاء برنج از اوایل اردیبهشت در گیلان شروع می شود افزود: حدود ۱۷۰ هزار هکتار معادل ۷۰ درصد از شالیزارهای گیلان به صورت مکانیزه نشاء شده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به پیشرفت فیزیکی برنج کاری استان گیلان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۷۹ هزار و ۷۴۵ هکتار معادل ۷۵ درصد شالیزارهای استان پنجه زنی یا وجین شده اند که سال گذشته در همین تاریخ، ۱۵۴هزار معادل ۶۵ درصد وجین انجام شده بود.
 
الماسی با اشاره به اینکه برداشت برنج از مرداد ماه آغاز می شود، افزود: بیشترین رقم کشت شده در گیلان رقم محلی هاشمی و علی کاظمی است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در فصل زراعی جاری پیش بینی می شود حدود یک میلیون ۲۰۰ هزار تن محصول از شالیزار های استان برداشت شود.
 
الماسی تصریح کرد: شالیکاران با تولید بیش از ۷۵۰هزار تن برنج سفید حدود ۴۰ درصد از برنج مصرفی کشور را تولید می‌کنند.

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری دیار میرزا  ، تاریخ انتشار:22 خرداد 1400، کدخبر:626792 ، www.diyarmirza.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین