پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۱۵۱
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
"این بازار اگرچه جون نداره اما ظاهرا برای بعضی‌ها خیلی نون داره". این صحبت معامله گران درمورد ورود دلارهای تقلبی به بازار ارز است.
شعارسال: به قول معامله گران در هفته اخیر دلار‌های تقلبی در بازار زیاد شده است. در بازار دنیا یکسری دلار وجود دارد که به واسطه پولشویی یا تامین مالی تروریست، شماره سریالشان از سمت آمریکا شناسایی و ثبت نشده است و به قول معامله‌گران، غیر ریجستر هستند. معامله‌گران می‌گویند تشخیص این دلار‌های باطل شده فقط از طریق سیستم شناسایی آنلاین ممکن است. اما شکل دیگر تقلب این است که اسکناس دلار جعل می‌شود.

صراف‌ها می‌گویند در هفته‌های اخیر این پدیده در بازار زیاد شده؛ برخی دلار‌های تقلبی که عمدتا سفیدند، را لای بسته اسکناس‌های واقعی در بازار رد و بدل می‌کنند. اما در روز شنبه ردپای اسکناس‌های تقلبی فقط در معاملات کلان نبود بلکه در سطح معاملات خرد نیز می‌شد پخش دلار‌های تقلبی را مشاهده کرد. برای نمونه در یک معامله دلار تمامی اسکناس‌های ۵۰ دلاری تقلبی بودند و معامله‌گران متوجه این موضوع شدند. جالب اینکه فروشنده پس از آنکه خریدار به راحتی جعلی بودن دلار‌ها را تشخیص داد اسکناس‌ها را پس گرفت و خونسرد مسیر خود را در پیش گرفت.

هشدار درباره دلار‌های تقلبی بازار

وقتی از معامله گران سوال شد که چرا اسکناس جعلی زیاد شده؟ معتقد بودند که به واسطه غیر رسمی بودن بازار، این شکل نیز یک بخشی از حاشیه بازار است که بسته به موقعیت‌ها میزان آن زیاد میشود. اگر بازار رسمیت می‌یافت و امکان داد و ستد در یک بستر شفاف بود دلار‌های جعلی زیاد نمی‌شد. گفته می‌شود اسکناس جعلی از بازار‌های همجوار به بیرون می‌آید و بیشتر در معاملات قاچاق کاربرد دارد، اما بخشی از آن در بازار نیز پخش می‌شود.

شعارسال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گسترش‌نیوز، تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۸۶۸۲۱، gostaresh.news.
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین