پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۱۲۰۷
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵
علیرضا نعمت سلطانی گفت: سرانه مصرف نسبت به درآمد‌های حاصل از قبوض آب بسیار بالا است و در این خصوص جریمه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای انشعابات غیر مجاز به هیچ وجه بازدارنده نیست.
شعار سال: علیرضا نعمت سلطانی با گلایه از انشعابات غیرمجاز در اردبیل تصریح کرد: سرانه مصرف نسبت به درآمد‌های حاصل از قبوض آب بسیار بالا است و در این خصوص جریمه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به هیچ وجه بازدارنده نیست؛ مردم به این نکته توجه کنند که استفاده غیرمجاز از آب دست درازی در حق الناس است چرا که مصرف بی رویه و انشعاب غیرمجاز باعث کاهش افت فشار آب و نهایتا قطعی آب و محروم ماندن مردم از این نعمت الهی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل خواستار همکاری مردم در مصرف بهینه آب شد و افزود: مردم شریف استان می‌توانند هرگونه شکایات خود مبنی بر انشعابات غیرمجاز را به شماره ۱۲۲ اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان به موضوع رسیدگی شود.

نعمت سلطانی در خصوص وظیفه اصلی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل عنوان کرد: تحویل آب خام از سد یامچی در اردبیل به عهده شرکت آب منطقه‌ای است و انتقال آب از تصفیه خانه تا در منازل بر عهده شرکت آب و فاضلاب است.

وی ظرفیت تصفیه خانه اردبیل را یک هزار و ۵۵۰ لیتر در ثانیه بیان کرد و افزود: ۳۵۰ لیتر در ثانیه نیز از آب چاه‌های آبی بیگلو تامین می‌شود که جمعا یک هزار و ۹۰۰ لیتر در ثانیه آب تولیدی از تصفیه خانه خارج می‌شود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: از محل یک هزار و ۹۰۰ لیتر آب خروجی از تصفیه خانه ۱۱۰ لیتر در ثانیه برای سرعین و ۴۰ لیتر در ثانیه برای مجتمع‌های آبرسانی روستایی انتقال می‌یابد که یک هزار و ۷۵۰ لیتر در ثانیه به مصرف اردبیلی‌ها اختصاص می‌یابد.

شکستگی یکی از شیر‌ها عامل قطعی اخیر آب در اردبیل

نعمت سلطانی در خصوص قطعی اخیر آب شرب در اردبیل اذعان کرد: با توجه به اینکه به علت کاهش بارش‌ها کیفیت آب سد یامچی پایین آمده در عملیات طرح جدید آب منطقه‌ای به علت یک اشتباه محاسباتی یکی از شیر‌ها شکسته بود که موجب قطعی ۲۳ ساعته آب در اردبیل شد.

وی به کمبود مخازن آب در اردبیل اشاره کرد و گفت: در ۱۰ سال گذشته مخازن جدید ذخیره آب در اردبیل احداث نشده که به این دلیل در صورت بروز مشکل این مخازن نهایتا تا ۲۴ ساعت قادر به تامین آب اردبیل خواهند بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل در خصوص کیفیت پایین آب بعد از رفع قطعی آب نیز بیان کرد: با توجه به اینکه در قطعی آب مخازن خالی شده و مجددا پس از رفع مشکل، آب شرب با فشار بالا به مخازن پمپاژ می‌شود که به دنبال آن، رسوبات دیواره مخازن باعث شده بود آب کیفیت خود را از دست بدهد چرا که تصفیه آب در بالادست مخازن است و پس از ورود آن به مخزن تصفیه‌ای انجام نمی‌شود.

مخازن آب هر ۶ ماه یکبار شست و شو می‌شوند

نعمت سلطانی ادامه داد: مخازن آب هر ۶ ماه با دستگاه واتر جت شست و شو می‌شود تا رسوبات ته نشین شده به صورت کامل از مخازن خارج شود و به ندرت و تنها در زمان قطعی آب این اتفاق می‌افتد که کیفیت پایین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بدیهی است پس از بروز مشکل و رفع آن رسیدن آب شرب به منازل زمان‌بر باشد چرا که فاصله تصفیه خانه تا شهر اردبیل ۲۳ کیلومتر است و حدود ۸ ساعت زمان لازم است تا آب به مخازن و سپس به درب منازل برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل مشکل آب شرب را بزرگترین دغدغه استان قلمداد کرد و افزود: صنعت ساختمان سازی در اردبیل با تاسیسات خدمات ده همخوانی ندارد و اگر خشکسالی تداوم داشته باشد طبیعتا مهاجرت به مرکز استان افزایش خواهد یافت و با مشکل جدی تامین آب شرب مواجه خواهیم شد.

نعمت سلطانی ادامه داد: حداقل ۵۰ درصد اقتصاد استان اردبیل به کشاورزی متکی است و اگر تمهیدی برای آبیاری محصولات کشاورزی اتخاذ نشود این صنعت به سمت رکود خواهد رفت و اقتصاد استان فلج می‌شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۱۰۵۶۱۴، www.ilna.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین