پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۳۳۹
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم با بیان اینکه در آینده نزدیک تمام ماینر‌های بنجل، از کار افتاده و انبار شده چین که تا امروز حدود ۲۰۰ هزار عدد از آن‌ها کشف شده، وارد ایران خواهد شد، گفت: گویا گروهی به عنوان نهنگ‌ها ماموریت یافته‌اند تمام ماینر‌های از رده خارج شده چین را وارد ایران کنند که این اتفاق افتاده و بلای جان انرژی کشور ما شده است!
شعار سال: پرویز محمدنژاد قاضی محله در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۴ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارز‌های جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور گفت: امروز تعداد بسیاری از کشور‌های دنیا حضور رمزارز‌ها را در داخل کشورشان ممنوع کرده اند، حتی کشور‌هایی مانند آمریکا که از فناوری‌های فوق العاده برخوردارند، ماینینگ را نیز ممنوع کرده است، ماینینگ یعنی کارگری، امروز در غالب کشور‌های دنیا کارگری می‌کنند و سودش را برخی از سوداگران می‌برند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس یازدهم ادامه داد: ما در داخل کشور ۶۰ هزار مگاوات تولید برق داریم که ۱۱.۵ درصد آن در مسیر مصرف اتلاف می‌شود، حدود ۱۲ مگاوات در حوزه برق آبی تولید داریم، اما هیچ پایه برقی برای ما محسوب نمی‌شود، کما اینکه امسال به کمتر از ۳۵۰۰ مگاوات رسید، ضمن آنکه ۳۰ تا ۵۰ درصد نیز به دلیل اورهال نکردن دستگاه‌ها از بین می‌رود و در نهایت آورده ما از مجموعه ۶۰ هزار مگاوات در حدود ۲۷ هزار مگاوات است. این در حالی است که ۱۲ هزار مگاوات نیز تراز منفی داریم که در همین سال جاری خود را نشان داد، لذا این سوال مطرح است که از کدام محل باید یک پروژه بسیار عظیم مانند رمزارز‌ها را تامین برق کنیم؟

وی افزود: بزرگترین خطری که رمزارز‌ها برای برق ایجاد می‌کند، مصرف دائمی است، چرا که مصارف خانگی، تجاری و صنعتی به صورت سینوسی هستند، لذا در شبکه ایجاد تنفس می‌کنند و تنها موجودی که وارد شبکه برق شده و به صورت ممتد کار می‌کند و در مسیر خود به تاسیسات برق آسیب می‌رساند همین رمزارز‌ها هستند، لذا باید فکری اساسی برای آن‌ها کرد.

محمدنژاد تصریح کرد: در آینده نزدیک تمام ماینر‌های بنجل، از کار افتاده و انبار شده چین که تا امروز حدود ۲۰۰ هزار عدد از آن‌ها کشف شده، وارد ایران خواهد شد و حتی زباله‌های آن بدتر از زباله‌های اتمی است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یازدهم بیان کرد: گویا گروهی به عنوان نهنگ‌ها ماموریت یافته‌اند تمام ماینر‌های از رده خارج شده چین را وارد ایران کنند که این اتفاق افتاده و بلای جان انرژی کشور ما شده است! با این وجود تنها راه مقابله با این آسیب‌ها این است که مزارع رمزارز کنترل شده و اجاره‌ای فعالیت کنند، چرا که در این شرایط تحت کنترل بوده و می‌توان از آن‌ها مالیات گرفت و کنترل‌های لازم را اعمال کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از دیار میرزا، تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۶۴۵۳۷۰، diyarmirza.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین