پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 01
کد خبر: ۳۶۲۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
بیمه میهن با نماد میهن از جمله نماد‌های حاضر در بازار دوم فرابورس است. این روز‌ها خبر‌های خوبی از این بیمه فرابورسی که امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ بعد از مدت‌ها به صف خرید نشست، نمی‌رسد. در بیمه میهن چه خبر است؟
شعار سال: بیمه میهن با نماد میهن از جمله نماد‌های حاضر در بازار دوم فرابورس است که در سه سال گذشته سه مدیرعامل را بر صندلی هدایت خود دیده است.

این نماد فرابورسی که امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ بعد از مدت‌ها توانست خود را به صف خرید برساند، از ابتدای مهرماه سال جاری درگیر مسائل حاشیه‌ای بوده است.

در ۴ مهرماه سال جاری بود که خبر‌هایی مبنی بر برکنار رضا مصطفوی از مدیرعاملی شرکت بیمه میهن به گوش رسید. این خبر حکایت از آن داشت که به جای او عبداله رحیم لوی بنیس به عنوان سرپرست این شرکت بیمه‌ای انتخاب شده است.

این در حالی است که مصطفوی با انتشار نامه‌ای در تاریخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ که تصویر آن را در زیر ملاحظه می‌کنید خبر از استعفای خود داد:
 
در بیمه میهن چه خبر است؟

رضا مصطفوی که دانشجوی دکترا در رشته مدیریت تطبیقی و توسعه و در مرحله دفاع از رساله بود و سوابق پژوهشی متعددی نیز در حوزه بیمه داشت در مرداد ماه سال گذشته با صدور ابلاغیه‌ای از سوی دکتر سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی ج. ا. ا بر صندلی مدیرعاملی بیمه میهن تکیه زد.

تا پیش از رضا مصطفوی، داریوش محمدی مدیرعاملی بیمه میهن را بر عهده داشت. محمدی نیز که در آذرماه سال ۹۷ به مدیرعاملی بیمه میهن رسیده بود، پس از ۱۵ ماه خدمت در این سمت، در اسفندماه سال ۱۳۹۸ از مدیرعاملی این بیمه کنار رفته بود.

گفتنی است محمدی نیز جانشین مجید بنویدی شده بود. بنویدی هم در ۲۱ آذرماه سال ۹۶ به سمت مدیرعاملی بیمه میهن رسید، اما وی نیز در کمتر از یک سال از این سمت کنار رفت!

بنابراین با کناره گیری و یا استعفای مصطفوی از سمت مدیرعاملی بیمه میهن حالا در کمتر از سه سال این بیمه سه مدیرعامل را به خود دیده است.

فروردین ماه سال جاری طی مطلبی اعلام شد که زیان انباشته شرکت بیمه میهن از سرمایه کل این شرکت پیشی گرفته است. در آن مطلب اشاره شده بود که سرمایه شرکت بیمه میهن در حال حاضر حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بوده حال آنکه زیان انباشته این شرکت که در پایان سال گذشته ۱۱۰ میلیارد تومان بوده و حالا از مرز ۱۷۰ میلیارد هم گذشته است.

گفتنی است که در فروردین ماه سال جاری رضا مصطفوی که حالا مدیرعامل عزل شده یا مستعفی بیمه میهن محسوب می‌شود، طی مصاحبه‌ای درباره افزایش ۷۰ میلیارد تومانی زیان انباشته درخلال چند ماه گفته بود: اجازه بدهید من اظهار نظری نکنم، اما دلایل این افزایش زیان انباشته بررسی شده و به نتایج خوبی هم رسیده ایم و شرکت در راستای اصلاح ساختار و شفافیت گام برداشته و برنامه‌های اصلاحی آن هم درحال انجام است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت صدای بورس، تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰، nabzebourse.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین