پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۸۳۷
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
مدیر ارشد اسبق سازمان برنامه و بودجه گفت: هرچند مرجع رسیدگی به عملکرد شرکت‌های دولتی سازمان حسابرسی است، اما دیوان محاسبات در مواردی که دولت از محل وجوه عمومی به شرکت‌ها مبالغی را تخصیص می‌دهد؛ وارد مباحث نظارتی می‌شود.
شعار سال: مرجع رسیدگی به نحوه عملکرد شرکت‌های دولتی در درجه اول مجمع شرکت و در درجه دوم سازمان حسابرسی است.

از آنجا که مالک این شرکت‌ها دولت است، مجمع در چند وزیر تبلور پیدا می‌کند؛ به همین دلیل اغلب مباحثی در خصوص روابط خاص در انتخاب اعضای هیات مدیره از سوی وزرا مطرح می‌شود.

هرچند مرجع رسیدگی به عملکرد شرکت‌های دولتی سازمان حسابرسی است، اما دیوان محاسبات در مواردی که دولت از محل وجوه عمومی به شرکت‌ها مبالغی را تخصیص می‌دهد؛ وارد مباحث نظارتی می‌شود.

از سال ۱۳۶۶ به بعد به دلیل افزایش احکام مجلس در رابطه با شرکت‌های دولتی، ورود دیوان محاسبات نیز به این حوزه افزایش یافت و به تدریج معضل تعدد ناظران پررنگ‌تر شد.
 
تعداد بازدید : 2


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اقتصاد آنلاین، تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰، کدخبر: ۵۷۲۳۸۸، www.eghtesadonline.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین