پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۰۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
محمد سعید احدیان، دستیار رسانه‌ای محترم رئیس جمهور بیان داشته اند که طبق آمار گمرک در چهار سال گذشته و در شرایط تحریمی به طور متوسط بیش از ۱۲۰ میلیون دلار خودرو و قطعات صادر شده است. ما هم می‌گوئیم، صادرات ۳۰ میلیون دلاری سالیانه ادعا شده درست است. قیمت متوسط خودروی وارداتی را هم ۲۰ هزار دلار فرض می‌کنیم و می‌شود ۱۵۰۰ خودرو در سال. آیا این رقم می‌تواند تغییر معناداری را در بازار خودرو ایجاد کند! راهکار در انضباط بخشی قانونی خودروساز با فشار همزمان، سازمان بازرسی، سازمان تعزیرات و وزارت صمت است. قول می‌دهیم شش ماهه همه چیز مثل ساعت می‌شود
شعار سال: محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس در یک رشته توئیت به حواشی و تخریب‌های مصوبه امروز مجلس درباره واردات مدیریت شده خودرو که از سوی یکی از کاربران توئیتر مطرح شده بود، پاسخ داد.

احدیان در بخشی از این توئیت گفت: چرا در برابر هر طرح مجلس که نفعی به مردم برساند بدون فوت وقت موضع مخالف می‌گیرید و از منافع ‎مافیای خودرو دفاع می‌کنید؟ به جای واکنش‌های ناگهانی و بدون تأمل به پشتوانه‌های کارشناسی مصوبات توجه کنید تا متوجه شوید چرا نباید از انحصار در بازار خودرو دفاع کنید.

احدیان در ادامه این توئیت تصریح کرد: در شرایط محدودیت‌های ارزی، یا باید چاره‌ای متناسب با شرایط اندیشید و یا باید بازار انحصاری خودرو را با ممنوعیت هرگونه واردات به حال خود رها کرد تا در نهایت مردم از انحصار تولید و قیمت گذاری بیشترین آسیب را ببینند.

وی در بخش دیگری از این توئیت اضافه کرد: طبق آمار گمرک در چهار سال گذشته و در شرایط تحریمی به طور متوسط بیش از ۱۲۰ میلیون دلار خودرو و قطعات صادر شده است. این نکته مهمی است که انحصارگران آن را از مردم پنهان می‌کنند تا ایده صادرات را متوهمانه جلوه دهند. برخی به نحوی سخن می‌گویند که صادرات قطعات، ایدۀ خلق الساعة مجلس است.

‏‎احدیان در ادامه نوشت: انرژی و نیروی کار ارزان، دسترسی به منابع به خصوص فولاد، گران شدن قیمت دلار در مقابل ریال، ظرفیت مازاد تولید قطعه از مهم‌ترین دلایل جذابیت خرید قطعات از ایران است.

وی ادامه داد: با مصوبه مجلس و تعیین مشوق واردات در ازای صادرات، امکان افزایش قابل ملاحظه صادرات به بالاتر از ۱۲۰ میلیون دلار فعلی وجود خواهد داشت و علاوه بر عوامل ذکر شده، سود واردات خودرو نیز، واردکنندگان را به استفاده از ظرفیت‌های این مصوبه ترغیب خواهد کرد و تولید داخلی را نیز رونق خواهد بخشید.

‏‎دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس در ادامه این توئیت، تصریح کرد: وقتی ما امروز و بدون مشوق‌های جذاب توانسته ایم ۱۲۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم اگر دلالان و ‎مافیای خودرو و حامیان مجازی آن‌ها دست از تخریب بردارند، بی شک می‌توانیم صادرات را افزایش دهیم، انحصار بازار و قیمت‌های داخلی را بشکنیم و در راستای تأمین منافع مردم عمل کنیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مجلس شورای اسلامی، تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰، کد خبر: ۴۸۸۵۱۶، www.icana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین