پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۵۴۶
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه رهاسازی پساب در دریا را نخواهیم داد، گفت: به دنبال تعطیلی پالایشگاه‌هایی هستیم که چندین بار تذکر گرفته‌اند و پرونده‌های آن‌ها مطرح است در اولین فرصت بر اساس قانون با پالایشگاه‌های آلاینده برخورد می‌شود.

شعار سال:علی سلاجقه در حاشیه بازدید از خورموسی در ماهشهر که امروز (۲۷ آبان‌ماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف بازدید از این مجموعه این است که ببینیم ارتباط صحیح بین صنعت و محیط زیست ایجاد شده است یا خیر.
 
وی با اشاره به وجود صنایع بزرگ و پتروشیمی‌ها در منطقه ماهشهر، افزود: از طرفی در دریا اشتغال و ماهیگیری و ظرفیت‌هایی وجود دارد که مردم از آن استفاده می‌کنند از طرف دیگر باید ببینیم با فعالیت این صنایع و پتروشیمی‌ها، در ایجاد اشتغال برای مردم بومی و همچنین ایجاد آلاینده‌های دریا و جو چه اتفاقی افتاده است؛ یعنی باید ببینیم چه چیزی به دست آورده‌ایم و چه چیزی از دست داده‌ایم.
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آلاینده‌های جوی و دریا گفت: با توجه به پیگیری‌های اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان، بسیاری از صنایع و پتروشیمی‌هایی که در این منطقه مستقر هستند در بحث تصفیه‌خانه‌ها اقدامات خوبی انجام داده‌اند اما برخی از صنایع و پتروشیمی‌ها متأسفانه به تکالیف خود عمل نمی‌کنند به گونه‌ای که یک پتروشیمی که فرسوده شده و از بین رفته است در حال رهاسازی و تخلیه پساب در دریا است. از طرف دیگر از نظر آلودگی جوی نیز بوی آمونیاک در منطقه استشمام می‌شود.
 
وی افزود: در واقع مردم این منطقه دارند متحمل این خسارات می‌شوند و اکوسیستم آبی، خشکی و محل زندگی مردم ماهشهر با مشکل مواجه شده است. از طرف دیگر، صنایع این منطقه برای کشور، صنایع اولویت‌دار هستند.
 
سلاجقه با بیان اینکه این صنایع باید وظایف خود در خصوص محیط زیست را طبق قانون انجام دهند، گفت: این صنایع همان گونه که تخلیه و خسارت وارد می‌کنند مکلف به احیا نیز هستند. در این راستا تصفیه‌خانه‌های چند پتروشیمی در مرحله نهایی هستند که در ماه‌های آینده افتتاح می‌شوند اما برخی مجموعه‌ها ظاهراً با قانون کاری ندارند. این صنایع سعی نمی‌کنند خواسته‌های مردم را برآورده کنند بنابراین بر اساس قانون با این صنایع برخورد می‌شود.
 
وی با اشاره به استشمام بوی ناخوشایند ناشی از فعالیت پتروشیمی‌های آلاینده در ماهشهر گفت: فرزندان این منطقه با استشمام این بوی خطرناک با مشکل مواجه می‌شوند. ذخایر دریایی و آبزیان منطقه نیز با مشکل مواجه شده‌اند.
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه رهاسازی پساب در دریا را نخواهیم داد، گفت: به دنبال تعطیلی پالایشگاه‌هایی هستیم که چندین بار تذکر گرفته‌اند و پرونده‌های آن‌ها مطرح شده است و در اولین فرصت بر اساس قانون با پالایشگاه‌های آلاینده برخورد می‌شود.
 
وی بیان کرد: با توجه به نظر ویژه استاندار خوزستان در ایجاد فضای کسب و کار مناسب و توجه به محیط زیست با همکاری صنایع، امیدواریم اتفاقات جالبی در منطقه رخ دهد.
 
 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایمنا  ، تاریخ انتشار: 27  آبان  1400، کدخبر: ، www.imna.ir،536251

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین