پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 February 21
کد خبر: ۳۶۷۷۱۷
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
منظور گفت: به میزان ۵۰ درصد مالیاتی که اکنون وصول می‌کنیم، فرار مالیاتی داریم. امسال به میزان ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیاتی است که در قانون برای ما تکلیف شده است، ۵۰ درصد این مقدار یعنی ۱۳۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.
شعار سال: داود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه میزان افزایش درآمد‌های مالیاتی در بودجه ۱۴۰۱ از چه محلی تامین خواهد شد و آیا پایه‌های مالیاتی جدیدی خواهیم داشت، گفت: رشدی که در مورد درآمد‌های مالیاتی در بودجه عنوان شده، بر اساس کوشش مالیاتی است، یعنی با جلوگیری از فرار‌های مالیاتی این درآمد‌ها را افزایش دهیم.

او ادامه داد: البته امیدواریم که با اجرای قانون ارزش افزوده جدید و سامانه مودیان وصول مالیات را تسهیل کنیم. ما امید زیادی به ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید در سال بعد نداریم. به نظر می‌رسد که در سال ۱۴۰۲ ایجاد پایه‌های مالیاتی جدید را خواهیم داشت.

منظور در پاسخ به میزان فرار‌های مالیاتی در کشور گفت: به میزان ۵۰ درصد مالیاتی که اکنون وصول می‌کنیم، فرار مالیاتی داریم. امسال به میزان ۲۷۰ هزار میلیارد تومان مالیاتی است که در قانون برای ما تکلیف شده است، ۵۰ درصد این مقدار یعنی ۱۳۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گسترش، تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۲۲۵۳۰۸، www.gostaresh.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین