پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۷۷۴۰
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: فعالیت معادن آبیک نباید طوری باشد که منافع مردم و محیط زیست را تهدید کند؛ چرا که تأمین منافع مردم و حفظ طبیعت اولویت کاری نخست ما به حساب می‌آید.
شعار سال: فاطمه محمدبیگی در سفر خود به شهرستان آبیک در جمع مردم روستا‌های قاضی‌کلایه و کلایک درباره فعالیت بعضی از معادن در کنار این روستا‌ها اظهار داشت: فعالیت معادن آبیک نباید طوری باشد که منافع مردم و محیط زیست را تهدید کند؛ چرا که تأمین منافع مردم و حفظ طبیعت اولویت کاری نخست ما به حساب می‌آید.

وی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروهی برای پاسخگویی به اعتراضات اهالی روستای کذلک درباره فعالیت یکی از معادن در مجاورت این روستا گفت: این کارگروه با حضور مسئولان شهرستان آبیک، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، دهیار، اعضای شورای روستا و بهره‌برداران معدن تشکیل می‌شود و در آن مزاحمت‌های ایجاد‌شده توسط معدن‌داران مورد ارزیابی کامل قرار خواهد گرفت.

محمدبیگی همچنین از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار برای حل مشکل جاده این روستا خبر داد و افزود: تا امروز ۶ کیلومتر از جاده منتهی به این روستا زیرسازی شده و با تعیین پیمانکار ایجاد روکش آسفالت برای این جاده هم به زودی اجرایی خواهد شد. البته مطالبه من از مسئولان این است که سرعت اجرای این پروژه خیلی‌بیشتر شود.

لزوم ایجاد شغل برای جوانان در روستا‌ها
سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به موقعیت بکر و طبیعت زیبای روستای قاضی‌کلایه اشاره کرد و گفت: مسئولان اداره کل میراث‌فرهنگی و گردشگری باید زمینه جذب گردشگر و بوم‌گردی را در طبیعت دلنشین این روستا ایجاد کنند و همچنین باید برای پرورش گیاهان دارویی هم مسئولان سازمان جهاد کشاورزی وارد عمل شوند.

محمدبیگی با تأکید بر لزوم فراهم کردن شرایط زندگی و فعالیت شغلی برای جوانان در این روستا‌ها اضافه کرد: باید مشکلات زیرساختی روستا‌های یادشده از جمله مشکل آب، گاز، آسفالت جاده، آنتن‌دهی اینترنت و همچنین توسعه طرح هادی برطرف شوند تا بتوان زمینه مهاجرت معکوس را در این ۲ روستا و سایر روستا‌های استان مهیا کرد.

وی همچنین خطاب به مسوولان عنوان کرد: خواهش من این است که هر دفعه جلسه‌ای تشکیل می‌شود، فقط ننشینیم و حرف بزنیم و بعدش هم اعتراضات مردم نصیب بنده و شما‌ها شود؛ بنابراین بحث‌های ما عملیاتی است و باید شاهد اجرایی شدن این خواسته‌های مردم باشیم.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی معادن و فلزات خاور میانه، تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۲۳۹۸۶۲، www.felezatkhavarmianeh.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین