پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 04
کد خبر: ۳۶۷۸۰۹
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: اعتقاد ما این است که دولت باید در سرویس‌های پایه حوزه ICT و آنچه که برای عموم مردم مهم است وارد شود و بقیه امور شامل نظارت، تعرفه گذاری و ... از کمک صنف استفاده کند.
شعار سال: صادق عباسی شاهکوه در پاسخ به درخواست اعضای نظام صنفی درباره تفویض برخی امور به این نهاد با اشاره به مطلب فوق افزود: در رگولاتوری سعی داریم تا جایی که امکان دارد در حوزه تعرفه گذاری خدمات وارد نشویم. البته این موضوع به معنی رها کردن این حوزه نیست. نظام صنفی رایانه‌ای از جمله نهاد‌هایی است که می‌تواند در حوزه تعرفه گذاری کمک کند. در واقع هدف این است که خدمات مناسب با قیمت عادلانه به مردم ارایه شود و یا حداقل تعرفه ارایه خدمات شفاف باشد.

وی افزود: وظیفه اصلی رگولاتوری این است که مراقب باشد خدمات مناسب به صورت مقرون به صرفه به مردم ارایه شود و در این مسیر، فعالان بخش خصوصی نقش اساسی را به عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حامی بخش خصوصی است، تاکید کرد: رگولاتوری در کنار تعهداتی که در مقابل حاکمیت دارد، وظیفه اش حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع برای فعالیت این بخش است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به درخواست کمیسیون اینترنت و انتقال داده مبنی بر افزایش تعرفه خدمات این حوزه گفت: در چند سال اخیر درسرویس‌های مربوط به حوزه ICT افزایش تعرفه انجام نشده است و با ادامه این روند، ارایه خدمات با کیفیت ممکن نیست. در چند سال گذشته علیرغم توسعه مطلوب موبایل در کشور، چون قدرت سرمایه گذاری اپراتور‌ها به دلیل ثابت ماندن تعرفه پایین آمده، کیفیت خدمات نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.

عباسی شاهکوه با اشاره به عدم سرمایه گذاری جدی در حوزه ارتباطات ثابت در سال‌های اخیر تصریح کرد: سیاست وزیر ارتباطات در دولت جدید توسعه ۲۰ میلیون پورت اینترنت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که برای عملیاتی کردن آن باید نیاز‌ها را شناسایی و مشکلات و موانع پیش رو را احصا کرد.

وی افزود: یکی از موانع توسعه ارتباطات ثابت از دید فعالان بخش، هزینه‌های بالای استفاده از امکانات شهرداری‌ها و وزارت نیرو در موضوع توسعه شبکه و ارایه خدمات است که در حال حاضر تلاش می‌کنیم در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، متناسب با زنجیره خدمات، تعرفه را بررسی و تصویب کنیم تا این خدمات به شکل مناسب در اختیار کاربران قرار گیرد.

رییس رگولاتوری با اشاره به درخواست نظام صنفی مبنی بر استفاده از پتانسیل فکری و مشورت این نهاد در تدوین مصوبات و آیین نامه‌ها عنوان کرد: مبنای کار رگولاتوری، استفاده از ظرفیت فکری و نهاد‌های صنفی و نمایندگان فعالان بخش خصوصی است و در حال حاضر تمام پیش نویس‌های مصوبات پس از برگزاری جلسات کمیسیون‌های فرعی تخصصی با حضور نمایندگان بخش خصوصی و نظرخواهی تخصصی از فعالان این حوزه تدوین و در دستور کار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار می‌گیرد. ما معتقدیم استفاده از توان فکری و نظر مشورتی بخش خصوصی و نهاد‌های صنفی باعث می‌شود تصمیمات قویتر، با ثبات‌تر و بهتری گرفته شود.

عباسی شاهکوه درباره درخواست همکاری نظام صنفی در تدوین و اصلاح آیین نامه تایید نمونه تجهیزات حوزه فاوا گفت: پیش نویس این آیین نامه با استفاده از نظرات فعالان این حوزه تدوین شده و در حال حاضر آماده طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است و اگر نظام صنفی نظری درباره چارچوب تدوین شده و نحوه ارایه خدمات به شکل مطلوبتر داشته باشد از آن استقبال می‌کنیم.

همکاری در تدوین نسخه اولیه سند راهبردی اینترنت اشیا در کشور، تعیین تعرفه در حوزه پهنای باند و اینترنت توسط بخش خصوصی و سازمان نصر، تدوین سیاست‌های کلی حفظ امنیت و محرمانگی شبکه ملی اینترنت اشیا و راحل‌های هوشمندسازی، تفویض رگولاتوری و تعرفه گذاری حوزه ممیزی مراکز داده به سازمان نظام صنفی رایانه ای، همکاری در تدوین و اصلاح آیین نامه تایید نمونه تجهیزات فاوا، تدوین نظام تعرفه گذاری خدمات آزمایش و تایید نمونه تجهیزات فاوا و... از موضوعات درخواست‌های اعضای نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در نشست با رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۱۱۶۹۶۸۴، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین