پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 February 21
کد خبر: ۳۶۸۰۲۱
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت. اعمال ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی، به صورت تراز اعمال خواهد شد.

شعار سال: ثبت‌نام آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ از سه شنبه ۱۶ آذرماه ۱۴۰۰ آغاز شد و با توجه به مهلت تمدید شده، شنبه ۲۷ آذرماه به پایان می‌رسد.
 
آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ از ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. متقاضیان لازم است از دوشنبه ۲۶ اردیبهشت تا سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

معدل در کنکور ارشد ۱۴۰۱ چه تاثیری دارد؟
 
بر اساس  طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ۳۰ آذر ۹۸ در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱، حدنصاب نمره علمی در هر رشته گرایش و در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگتر یا مساوی ۵ است. به همین منظور به استناد این مصوبه، متقاضیان در کدضریب‌هایی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که نمره علمی کدضریب مربوطه بزرگتر یا مساوی ۵ باشد.
 
گزینش نهایی بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی (لیسانس) انجام خواهد گرفت. اعمال ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی، به صورت تراز اعمال خواهد شد.
 
متقاضیان در درج معدل خود باید نهایت دقت لازم را داشته باشند، در صورت مغایرت معدل اعلام شده با معدل واقعی متقاضی و در صورت نداشتن حداقل نمره قبولی با معدل واقعی، مطابق ضوابط قبولی این دسته از متقاضیان «لغو» خواهد شد.
 
داوطلبان در صورتی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته(کاردانی) شرکت کرده باشند، میانگین معدل مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اعمال و تراز خواهد شد.

ممنوعیت ثبت‌نام دانشجویان با معدل کمتر از ۱۲
 
دانشجویان سال آخر و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از ۳۱ شهریور ۸۶ به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، در صورتی‌که معدل آنان کمتر از ۱۲  باشد، حق ثبت‌نام و شرکت در کنکور ارشد را ندارند.

متقاضیان غیرایرانی شرط معدل ندارند
 
شرط معدل برای ثبت‌نام متقاضیان غیرایرانی در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته لازم نیست.
 


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسکانیوز، تاریخ انتشار:  24 آذر  1400، کدخبر: ، www.iscanews.ir،1122043

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین