پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۸۲۲۳
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
نماینده چابهار با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۱ ارائه شده از سوی دولت سیزدهم گفت: آیا باید برای مصلی تهران ۱۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شود، اما چهار شهرستان حوزه سواحل مکران که مقام معظم رهبری تاکید مؤکد بر توسعه‌اش دارد، بدون حتی یک تخت بیمارستانی باشند؟ آیا عدالت در توزیع اعتبار بدین صورت است؟
شعار سال: معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در واکنش به لایحه بودجه ارائه شده از سوی دولت به مجلس برای سال ۱۴۰۱، گفت: آقایان سازمان برنامه و بودجه بر بحث بودجه انقباضی تاکید داشتند، آیا این بودجه انقباضی فقط باید شامل حال مناطق محروم در ایجاد زیرساخت‌های عمرانی شود؟ آیا زور حضرات به بودجه صداوسیما نمی‌رسد که افزایش محیرالعقولی داشته؟

وی ادامه داد: آیا باید برای مصلی تهران ۱۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شود، اما چهار شهرستان حوزه سواحل مکران که مقام معظم رهبری تاکید مؤکد بر توسعه‌اش دارد، بدون حتی یک تخت بیمارستانی باشند؟ آیا عدالت در توزیع اعتبار بدین صورت است؟

سعیدی با انتقاد از عملکرد رئیس سازمان برنامه و بودجه، اظهار داشت: ما فراموش نمی‌کنیم آقای میرکاظمی وزیر دولتی بودند که به طور کامل سازمان برنامه و بودجه را حذف کرد، ایشان در آن زمان مگر به این موضوع اعتراضی کرد؟ ما الان پیشنهاد می‌کنیم این ریاضت اقتصادی را از خود سازمان برنامه و بودجه و اعتبارات دفتر ریاست‌جمهوری شروع کنند.

وی افزود: در حال حاضر عملا تنها مناطقی که از مواهب بودجه بی‌بهره شدند، مناطق محروم و زیرساخت‌های عمرانی در مناطق محروم بود که طبیعتا مجلس با آن نگاه انقلابی که دارد و مخصوصا جدیتی که شخص آقای قالیباف دارد، امیدواریم بسیاری از اعتبارات برخی نهاد‌های فرهنگی که وجودشان ضرورت است، اما اولویت نیست ان‌شاءالله کاهش پیدا کند و به ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق محروم در حوزه‌های راه، آموزش، سلامت و آب اختصاص پیدا کند.

نماینده چابهار در واکنش به پرسشی درخصوص افزایش دو و نیم برابری بودجه دفتر رئیس‌جمهور، بیان کرد: من بهر که خوانم غزل حافظ و سعدی، در شهر غریبی که در آن فهم سخن نیست.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری پرسون، تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰، کد خبر:۳۷۶۳۴۰، www.purson.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین