پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۱۳۸۲
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان تامین اجتماعی باید به دست کارگران مدیریت شود.
شعار سال: علی بابایی کارنامی در ارتباط تلفنی با بازنشستگان حاضر در گردهمایی روسای بازنشسته تامین اجتماعی استان در جزیره قشم، به نقش کارگران در توسعه و پیشرفت جامعه اشاره کرد و گفت: پیگیری مطالبات کارگران بارنشسته کشور و حمایت از تامین اجتماعی در اولویت فعالیت‌های ما قرار دارد.

وی افزود: امسال از ردیف بودجه ۱۴۰۱ هیچ عددی برای تهاتر بدهی دولت به تامین اجتماعی پیش بینی نکردند؛ با رایزنی‌های صورت گرفته مقرر شد ۹۰ هزار میلیارد در کمسیون تلفیق در قالب بند ۷۰۲ امسال دولت در راستای بدهی خود به تامین اجتماعی تهاتر کند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت:تلاش داریم اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان را در صحن علنی مجلس مطرح کنیم به طور حتم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه کارگران جزء سرمایه‌های مملکت بوده و بعد از بازنشستگی مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند، افزود: بر اساس قانون تامین اجتماعی ۹۰ درصد حقوق خویشاوندی باید به آن‌ها پرداخت شود و اینکه در بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم نیز در سراسر کشور نیز باید اتفاقات خوبی رقم بخورد.

بابایی کارنامی ادامه داد: بنا داریم در کمیسیون تلفیق با همکاری سازمان تامین اجتماعی دستاورد‌های خوبی را برای جامعه کارگری و بازنشستگان به دست آوریم.

وی ارتقای رفاه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و گفت: بنا داریم در سال ۱۴۰۱ بر اساس مصوبه شورای عالی کار در افزایش حقوق این قشر گام اساسی برداریم تا رضایتمندی نسبی فراهم شود.

بابایی کارنامی بر تقویت اتحاد، همدلی و حدت تاکید کرد و افزود: تشکل‌های کارگری سراسر کشور به ویژه مازندران در همه برهه‌ها اثر گذار بودند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در خانه ملت بیان کرد: صدای کارگران بازنشسته مازندران صدای رسا بوده و همواره در کنار انقلاب و نظام هستند

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار تامین اجتماعی جز دغدغه‌های ما محسوب می‌شود، ادامه داد: این طرح در کمسیون اجتماعی در حال بازیابی است و به زودی از طریق کمسیون اجتماعی تبدیل به طرح خواهیم کرد تا بتوانیم برای بررسی در کمسیون اجتماعی در صحن علنی مجلس پیگیری کنیم.

بابایی کارنامی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران است مدیریت آن هم باید به دست توانمند کارگران اداره شود.

در ادامه، ولی الله فرزانه، نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلانی، طی ارتباط تلفنی با نشست اعضای هیات رئیسه کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان به حمایت همه جانبه دولت و مجلس در خصوص معیشت کارگران و بازنشستگان اشاره کرد و گفت:حمایت از معیشت و رفع مشکلات قشر مظلوم کارگر و بازنشسته در اولویت کار قرار دارد.

او ادامه داد. بنده به نوبه خودم قول می‌دهم که ذره‌ای در طرح‌های مربوط به رفاه شاغلین و بازنشستگان عزیز کم نخواهم گذاشت.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازایلنا، تاریخ انتشار:۷ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر:۱۱۸۸۵۹۴ ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین