پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 February 04
کد خبر: ۳۷۲۸۳۸
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۰
دوستان مدیر گویا تصور می‌کنند با تهدید و ترساندن بازار و یا وعده درمانی، می‌توان اقدام به مدیریت اقتصاد کرد. ممکن است برای چند روز اثرگذار باشد و خوب هم جواب دهد (نظیر تهدید به واردات سیب زمینی که منجر به باز کردن درب انبار‌ها شد و بحث ارزانی برنج که افزایش قیمت را متوقف کرد). اما در کوتاه مدت، بازار بشکلی هوشمندانه خود را بازتنظیم می‌کند. توصیه می‌کنیم از صدمه به اعتماد مردم دوری کنید. گفتید برنج ۱۸ هزار تومانی داریم و درب منزل تحویل می‌دهیم الان هم وفادار به حرف‌ها باشید. شدیدا در خصوص بدقولی‌ها هشدار می‌دهیم.
شعار سال: حسن حنان عضو هیأت مدیره، قائم مقام مدیرعامل و معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی حاکی در نامه‌ای در ٢٣ بهمن ١۴٠٠ از افزایش رسمی قیمت برنج‌های وارداتی توسط دولت و در اجرای دستور وزیر جهاد کشاورزی خبر داده است.

در متن این نامه با موضوع نرخ فروش برنج هندی و پاکستانی که در تاریخ ۲۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ منتشرشده، آمده است: حسب تصمیمات متخذه در جلسه قرارگاه امنیت غذایی و در اجرای دستور مقام عالی وزارت نرخ فروش اقلام برنج هندی ۱۱۲۱ و پاکستانی ذخایر راهبردی به شرح ذیل اصلاح و از تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۴۰۰ اجرایی شده است.

بر اساس این نامه شرکت بازرگانی دولتی ایران قیمت مصرف کننده برنج هندی ۱۱۲۱ را به کیلویی ۲۴۰ هزار ریال و قیمت برنج پاکستانی را به ۲۵۰ هزار ریال افزایش داده است. پیش از قیمت برنج هندی ١٨ هزار و ۵٠٠ تومان و قیمت برنج پاکستانی ٢٠ هزار و ۵٠٠ تومان بود.
 
 
چرا برنج دولتی گران شد؟
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری اقتصاد نیوز، تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر: www.eghtesadnews.com/۴۷۶۳۲۶
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین