پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۸۵۶
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
ستاد توسعه سواحل مکران نظر به اهمیت و جایگاه این منطقه در دستیابی به توسعه پایدار مناطق جنوب و شرق کشور، در سال‌های گذشته تشکیل شد.
شعار سال: در همین راستا تأکید بر محور‌های «درون‌زایی» و «برون‌گرایی» در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین «توسعه اقتصاد دریایی در جنوب کشور با محوریت سواحل مکران» به عنوان یکی از محور‌های اصلی ششمین برنامه توسعه، بازسازی و آبادانی این منطقه از جمله ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز از طریق سرمایه گذاری‌های کلان بخش نفت و گاز، ایجاد شهرک‌های صنعتی با مشارکت سرمایه گذاران خارجی را پیش روی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران قرار داد. به رغم اهمیت مکران- این منطقه ژئوپولوتیک در منطقه، به نظر می‌آید برنامه‌های ستاد بازسازی به خوبی پیش نمی‌رود و عملا متوقف شده است. سردار مصطفی نجار، وزیر اسبق دفاع، در مصاحبه با نفت ما به موضع وزارت دفاع در خصوص فعالیت‌های این ستاد اشاره کرد.

وی در پاسخ به مساله مسئولیت وزارت دفاع در قبال آبادانی سواحل مکران گفت: «مسئولیت ستاد توسعه سواحل مکران البته بر عهده وزارت دفاع نیست، اما اگر پروژه‌های توسعه این منطقه طبق دستور و طرح‌هایی که تدوین شده، توسط دولت و سازمان‌ها و نهاد‌های مربوطه آغاز به کار کند، وزارت دفاع نیز با توجه به پتانسیل‌ها و امکانات خوبی که در اختیار دارد، در اجرایی شدن این برنامه‌ها مشارکت خواهد کرد تا بهترین استفاده از ظرفیت‌های عظیم مکران در حوزه‌های مختلف صورت بگیرد. به فرجام رسیدن پروژه توسعه سواحل مکران البته در زمره اولویت‌های وزارت دفاع است.» وی در توضیح افتتاح و آغاز به کار پروژه‌های وزارت دفاع در حوزه‌های اقتصادی نیز گفت: «وزارت دفاع در شاخه‌ها و عرصه‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت و گاز، صنعت و معدن، حمل و نقل، برق و انرژی تجدید پذیر و ... فعال است و در زمینه‌های گفته شده پروژه‌های متعددی در دست اجرا و آماده افتتاح و بهره برداری دارد از جمله افتتاح پروژه آلمینیوم جنوب که به تازگی انجام شده، تعداد پروژه‌های کلنگ خورده حوزه نفت و گاز هم البته قابل توجه است که به زودی خبر‌های مربوط به این پروژه‌ها منتشر خواهد شد.»


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از نفت ما، تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر: naftema.com/۱۴۳۹۲۸
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین