پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - 2023 January 27
کد خبر: ۳۷۲۸۹۵
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
در بودجه سال آینده بحث مبارزه با فساد آمده که برای اولین بار کمیسیون تلفیق تصویب کرد، باب نظارت به تاریکخانه‌هایی باز شود که قبل از آن این اتفاق رخ نداده است. این گامی برای مبارزه با فساد است.

شعار سال:مجتبی رضاخواه در نشست خبری در توضیح مصوبات کمیسیون تلفیق در دو تبصره ۱۶ و ۱۸ بودجه، گفت: کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۶ وام ازدواج جوانان را تصویب کرد. بر این اساس آقایان کمتر از ۲۵ سال و خانم‌های کمتر از ۲۳ سال وام ازدواج ۱۵۰ میلیون تومانی گرفته و افراد بالاتر از این سن وام ۱۲۰ میلیون تومانی دریافت می‌کنند. علاوه بر آن تسهیلات فرزندآوری در نظر گرفته شد. برای خانواده‌های دارای فرزند سوم و بیشتر وام ۲۲۰ میلیون تومان، برای ودیعه مسکن یا اجاره در نظر گرفته شده است.

رضاخواه افزود: وام اشتغال خرد ۱۸۰ هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد که بخش قابل توجهی از آن به صورت استانی در اختیار شورای برنامه ریزی استان قرار می گیرد، در بخشی دیگر به ارگان ها و دستگاه های دیگر مثل کمیته امداد و بهزیستی داده می شود. برای حمایت از بیماران فقیر و معسر و صعب العلاج هم صندوقی در نظر گرفته شد، اگر کسی در بیمارستان بستری شد و امکان پرداخت هزینه بیمارستان را ندارد از این صندوق استفاده می کند. بیماران سرطانی و صعب العلاج هم از این صندوق می توانند استفاده کنند.
 
این عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: تبصره ۱۸ حمایت از تولید و اشتغال کلان است که برای آن دو نوع صندوق پیش بینی شد که مجموعا نزدیک به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان برای این صندوق ها در نظر گرفته شده است.
 
به گفته وی در بودجه سال آینده بحث مبارزه با فساد آمده که برای اولین بار کمیسیون تلفیق تصویب کرد، باب نظارت به تاریکخانه هایی باز شود که قبل از آن این اتفاق رخ نداده است. این گامی برای مبارزه با فساد است.
 
رضاخواه خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق تسهیلات بسیار خوبی برای جوانان در نظر گرفته است که شامل سربازی، وام ازدواج و تسهیلات خرید مسکن می شود. در موضوع مالیات بر سیگار هم بیشتر درآمدهای حاصله برای جوانان هزینه می شود. بنابراین تلاش کمیسیون تلفیق این بود که توجه ویژه ای به جوانان داشته باشد. امیدواریم این روندی که از سال گذشته برای حمایت جوانان ایجاد شده، در چند سال آینده هم ادامه داشته باشد.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا، تاریخ انتشار: 25بهمن1400، کدخبر:1400112519827 ،www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین