پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۱۱۷
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
مردم بشدت گلایه‌مند هستند که حضور واقعی سازمان استاندارد را در زندگی خودشان حس نمی‌کنند. برق می‌آید برق بها را به اسم الگوی مصرف بالا می‌برد و وسایل مردم گرید انرژی پائین دارند و سازمان استاندارد ساکت است. مردم از کم فروشی بنزین ناراحت هستند و سازمان استاندارد ساکت است. مردم در بسیاری از حوزه‌ها استاندارد می‌خواهند، اما صدایی از سازمان استاندارد شنیده نمی‌شود و .... آیا با این شرایط و با توجه به اهمیت غیر قابل انکار استاندارد، می‌توان گفت که از سازمان استاندارد فقط آرمش باقی مانده است؟

شعار سال: رییس‌جمهور با تاکید نقش مهم سازمان استاندارد در تقویت سرمایه اجتماعی، گفت: نشان استاندارد ملی ایران باید برای همه مردم مایه اطمینان و در عرصه‌های داخلی و خارجی اعتمادآفرین باشد.
 
 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در جلسه شورای عالی استاندارد با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب کبری(س) و همچنین با قدردانی از آغاز اقدامات ضروری برای ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد، گفت: شاخص‌های استاندارد کالا و خدمات باید بطور دقیق تدوین و با نظارت کامل اعمال شود تا هم برای مردم کشور و هم در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اطمینان‌بخش باشد.
 
رییس‌جمهور با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران، نماینده مردم در حصول اطمینان از ایمنی، کیفیت و سلامت کالا و خدمات است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس سازمان استاندارد نقش بسیار مهمی در صیانت از حقوق مردم، جلب رضایت عمومی و حفاظت از محیط زیست دارد. حق مردم این است که زندگی توام با آرامش و باکیفیتی داشته باشند و سازمان ملی استاندارد در احقاق این حق بنیادین نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.
 
آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد یک سازمان ملی و حاکمیتی است که وظیفه کنترل کالا و خدمات، صیانت از سطح کیفیت تولید داخل و جلب اعتماد مردم را به عهده دارد و بر همین اساس می‌توان گفت که این سازمان نقش مهمی در تقویت سرمایه اجتماعی ایفا می‌کند.
 
رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: صادرات باید روز به روز رونق و توسعه یابد و این کار بدون ایفای نقش فعالانه و حرفه‌ای سازمان ملی استاندارد امکان‌پذیر نیست. لذا لازم است شاخص‌های استاندارد به قدری دقیق باشد که وقتی کالا و خدمات نشان ملی استاندارد دریافت می‌کند، عملا هیچ شبهه‌ای در خصوص سطح کیفی کالا یا خدمت مورد نظر وجود نداشته باشد.

 
 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار:28 بهمن1400، کدخبر:84653531 ، www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین