پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۳۱۷۹
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
تغییر رویکرد شهرداری در خصوص مقابله با مافیای زباله و برخورد با مراکز دپوی زباله‌های جمع شده بجای مقابله با زباله گردها، اقدامی قابل تحسین است. اما بغیر از این، سایر صحبت‌های صورت گرفته در این ویدئو در حد شعار می‌باشد. قیمت خرید زباله خشک توسط غرف بازیافت بشدت غیر منصفانه و غیر مشوق است. شهرداری از این غرفه‌ها هم قصد کاسبی داشته و آن را به پیمانکاران واگذار نموده است. در واقع بجای ارایه مشوق منجر به افزایش سلامت محیط زیست، برای خودش دکان باز نموده است.
شعار سال: با توجه به نارضایتی‌های شدید ایجاد شده برای شهروندان در مواجه و برخورد‌های غیر اصولی ماموران شهرداری با زباله گرد‌ها و پیامد‌های حقوقی در انتظار مدیران شهرداری و شهردار‌ها، شاهد تغییر رویکرد شهرداری در خصوص مقابله با مافیای زباله و برخورد با مراکز دپوی زباله‌های جمع شده بجای مقابله با زباله گرد‌ها هستیم که بنوبه خود، اقدامی قابل تحسین است. طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، اماکنی که به صورت غیر مجاز اقدام به جمع آوری زباله می‌کنند و سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند باید پلمب و با افراد خاطی برخورد شود.

اما بغیر از این، سایر صحبت‌های صورت گرفته در این ویدئو در حد شعار می‌باشد. قیمت خرید زباله خشک توسط غرف بازیافت محله‌ها، بشدت غیر منصفانه و غیر مشوق است. شهرداری از این غرفه‌ها هم قصد کاسبی داشته و آن را به پیمانکاران واگذار نموده است. در واقع بجای ارایه مشوق منجر به افزایش سلامت محیط زیست و کاهش مخاطرات زباله‌ها و حتی کاهش هزیته‌های خودش در دفن زباله، برای خودش دکان باز نموده است.

شهرداری حتی توان دیدن تغییرات آتی را هم ندارد. چون بجای سازمان کله محور و متفکر، سازمانی بشدت بازمحور و نامانوس با تفکر است. اگر برخورد با مراکز دپو ادامه یابد، کارگاه‌های زیر زمینی پودر پلاستیک و پرس فلز، رشد قارچ گونه کرده و هنوز زباله گرد‌ها در سطح شهر حضور خواهند داشت.

شهرداری باید قیمت خرید زباله خشک و بازیافتی را بالا ببرد و همچنین سطح آگاهی‌های عمومی را ارتقا دهد تا مردم بشکل داوطلبانه تفکیک از مبدا را دنبال کرده و با فروش زباله خود، رقم معناداری را بدست آورده و زباله خشک از زباله‌های وارد شده به سطح حذف شود.

با این کار، بشکل خودکار، زباله گرد هم از چرخه حذف خواهد شد. التماس تفکر برای شهرداری‌ها و شهردارها.

تعداد بازدید : 2
 

اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین