پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۵۶۷
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱
در حاشیه بزگداشت شهید مطهری از سه کتاب «مطهری و قرآن»، «مطهری و ادراکات اعتباری» و «مطهری و نظام سیاسی» از سوی بنیاد شهید مطهری رونمایی می‌شود.

شعار سال: رشید جعفرپور، دبیر چهل و سومین سالگرد بزرگداشت شهید مطهری امروز در نشست خبری این بزرگداشت که در بنیاد علمی ـ فرهنگی شهید مطهری برگزار شد، گفت: در این بزرگداشت از سه کتاب «مطهری و قرآن»، «مطهری و ادراکات اعتباری» و «مطهری و نظام سیاسی» از سوی بنیاد شهید مطهری رونمایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی از بخش پایانی کتاب «نهضت‌های اسلامی در صد ساله اخیر» تحت عنوان «نهضت‌های اسلامی ایران» در اپلیکیشن استاد مطهری از جمله برنامه‌های این دوره از بزرگداشت خواهد بود، همچنین معرفی ۱۰ کتاب استاد مطهری از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت توسط مدرسان با سابقه آثار استاد به صورت زنده از اینستاگرام بنیاد شهید مطهری پخش می‌شود.

دبیر چهل و سومین سالگرد بزرگداشت شهید مطهری با اشاره به برنامه‌های وزارت کشور برای بزرگداشت شهید مطهری خاطرنشان کرد: از برنامه‌های این وزارتخانه می‌توان به حمایت از برگزاری همایش و نشست‌های مطهری پژوهی، حمایت از سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده و تشویق سازمان‌ها و نهاد‌های فعال در این عرصه، ارسال دستور العمل به فرمانداری‌ها و سازمان‌ها و نهاد‌های استانی برای بزرگداشت این روز و مشارکت و پشتیبانی از برنامه‌های کشوری که توسط ستاد بزرگداشت در استا‌هان  اجرا می‌شود، اشاره کرد.

وی در مورد برنامه‌های صدا و سیما در چهل و سومین بزرگداشت شهید مطهری گفت: این سازمان برنامه‌هایی همچون برگزاری همایش حکمت مطهر در دانشگاه صدا و سیما، پخش مستند «مرتضای امت»، بازخوانی کتاب نظام اقتصادی اسلام شهید مطهری، مصلح بیدار (زندگینامه شهید مطهری)، درپناه عشق (برنامه زنده در خصوص گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری)، فرقان (بررسی تاریخچه شکل گیری تا انهدام گروهک فرقان به عنوان عامل ترور شهید مطهری)، برنامه معلم (در خصوص پاسداشت مقام شهید مطهری)، مدافعان آموزش (درخصوص پاسداشت مقام شهید مطهری)، یک روز خوب (درخصوص پاسداشت مقام شهید مطهری) و کتاب مطهر (بررسی آثار شهید مطهری) در دستور کار خود دارد.

دبیر چهل و سومین سالگرد بزرگداشت شهید مطهری در خصوص ویژه برنامه‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز افزود: برگزاری همایش علمی به مناسبت بزرگداشت استاد مطهری با همکاری مرکز تعلیم و تربیت حشد الشعبی و مرکز مطالعات قلم در تاریخ ۱۰ اردیبهشت در بغداد از برنامه‌های این سازمان است.

جعفرپور بیان کرد: خانه موزه شهید مطهری نیز نمایشگاه کتاب آثار شهید، بازدید مدارس و دانشگاه‌ها و حوزه‌های آموزشی از خانه موزه و برگزاری نمایشگاه خط و نمایشگاه طرح‌های گرافیکی از آثار استاد را در این بزرگداشت جزو برنامه‌های خود قرار داده است.

 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار:۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱، کدخبر:۱۴۰۱۰۲۱۰۰۰۰۷۷۶، www.farsnews.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین