پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۸۰۷
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
کعب عمیر گفت: مردم در شرایط فعلی توان تحمل گرانی‌های موجود را ندارند و انتظار می‌رود که دولت هرچه سریعتر برای ترمیم تیم اقتصادی خود وارد عمل شود و قوه مجریه باید پاسخگوی کاهش قدرت خرید و تضعیف وضعیت معیشتی مردم باشد.
شعار سال: محمد کعب عمیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت در کنترل قیمت‌ها عملکرد مطلوبی نداشته است، اظهار کرد: این وضعیت بیش از پیش باعث نگرانی مردم و مجلس شورای اسلامی شده است.

وی ادامه‌داد: مهمترین رسالت تیم اقتصادی دولت باید بهبود وضعیت معیشتی مردم باشد، اما این امر تاکنون به خوبی مدیریت نشده است.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی به وعده وزرا و تیم اقتصادی دولت در زمان رای اعتماد اشاره کرد و گفت: آنچه که امروز از عملکرد این تیم مشاهده می‌شود؛ ضعف در انجام وظایف قانونی است که برای کنترل گرانی‌ها بر عهده دولت گذاشته شده است.

کعب عمیر اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف افزایش قدرت خرید جامعه کارگری، ساختار افزایش دستمزد‌ها را به پیش برده، اما از سوی دیگر می‌بینیم که این مسئله به بهانه‌ای برای گرانی‌ها تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت نیاز به بازنگری جدی دارد، گفت: در شرایطی که کشور نیازمند نیرو‌های توانمند و کارشناس در حوزه اقتصادی دارد، مسئولان اقداماتی را در پیش گرفته که همراه با آزمون و خطا هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: از دولت خواسته می‌شود ضمن ترمیم بدنه مدیران و تصمیم گیران اقتصادی کشور، بیش از پیش مشورت پذیر باشد و از انجام تصمیمات شتاب زده و خلق الساعه پیشگیری کند.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت آرد امروز به چالشی جدی در جامعه تبدیل شده است، گفت: نباید اجازه داد با تصمیمات غیرکارشناسی، بیش از این مردم دچار زحمت شوند.

وی افزود: قشر کم درآمد جامعه نیاز دارد که تصمیمات اقتصادی دولت باعث بهبود شرایط زندگی آن‌ها شود و در همین راستا باید از تصمیمات خودسرانه برخی مدیران دولتی جلوگیری کرد.

کعب عمیر گفت: مردم در شرایط فعلی توان تحمل گرانی‌های موجود را ندارند و انتظار می‌رود که دولت هرچه سریعتر برای ترمیم تیم اقتصادی خود وارد عمل شود و قوه مجریه باید پاسخگوی کاهش قدرت خرید و تضعیف وضعیت معیشتی مردم باشد.

وی اظهار کرد: دولت برای اینکه بتواند در عرصه اقتصادی کشور حرفی برای گفتن داشته باشد باید با واقعیت‌های موجود روبرو شود و از شعار‌هایی با کاربرد سیاسی پرهیز کند.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری و گرانی همچنان بزرگترین مشکل مردم کشور محسوب می‌شود، گفت: رفع این مشکلات نیازمند بکارگیری از توان و دانش علمی افراد کارشناس و آگاه به امور است.شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۱۵۰۹۳۶۵، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین