پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 May 29
کد خبر: ۳۷۸۰۴۷
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
وزیر دادگستری گفت: طی روز‌های اخیر مجوز‌هایی گرفتیم که یکی از آن‌ها افزایش جریمه‌ها در مقایسه با جریمه‌های قبلی تعزیرات است و این جریمه‌ها تا پنج برابر افزایش یافت.
شعار سال: امیرحسین رحیمی روز چهارشنبه درحاشیه نشست ستاد تنظیم بازار افزود: پیش‌تر می‌گفتند مجازات‌های تعزیرات بازدارنده نیست. طی روز‌های اخیر مجوز‌هایی گرفتیم که یکی از آن‌ها افزایش جریمه‌ها در مقایسه با جریمه‌های قبلی تعزیرات است و این جریمه‌ها تا پنج برابر افزایش یافت.

وی افزود: سازمان تعزیرات طبق مصوبه جدید می‌تواند تابلو اعلان تخلف در آن واحد صنفی متخلف را هم نصب کند.

وزیر دادگستری با بیان اینکه پرونده‌های تعزیرات در گذشته از سوی هیاتی سه نفر با ترکیب نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اصناف و رئیس شعبه تعزیرات رسیدگی می‌شد، اظهار داشت: در گذشته این امر خیلی زمان بر و غیرمتمرکز بود، اما از این به بعد متمرکز و از سوی رییس شعبه تعزیرات انجام می‌شود تا با سرعت بیشتر رسیدگی شود.

وی ادامه داد: پیش‌تر آرای صادر شده تعزیرات پس از مراحل بدوی و تجدیدنظر در دیوان عدالت قابل اعتراض بود که کلی وقت می‌گرفت و حال آرای تعزیرات حکومتی در دیوان عدالت رسیدگی نمی‌شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: مجازات‌های تعزیرات با این مصوبات جدید بازدارنده است البته امیدواریم با توجه به نظارت سازمان اصناف و حمایت از مصرف کننده، نیاز به استفاده از این مجوز‌ها نباشیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار:۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۴۷۴۹۲۷۷، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین